

Januarja 2021 je Luca De Meo, ki je pol leta pred tem prevzel krmilo Renaulta, na posebni tiskovni konferenci pred javnostjo razkrival strateške načrte te znamke in med drugim prvič pokazal novodobno Petko na električni pogon.
Že takrat je bil De Meo zelo jasen pri časovnici in napovedal, da avto na ceste prihaja sredi leta 2024. Leto pred njegovim prihodom so Renaultovci s širšo javnostjo delili nekaj uporabnih podatkov vezanih na pogon. Torej, razvoj Petke je temeljil na koncernski platformi CMFB-EV, električni motor je postavljen spredaj, kar pomeni, da bo tudi pogon vezan na sprednji par koles. Odprta je tudi možnost štirikolesnega pogona, česar pri Renaultu ne zanikajo, kar pomeni vgradnjo dodatnega elektromotorja na zadnji osi. Izbira platforme CMF je bila logična poteza (k razvoju te so znanje prispevali še pri Nissanu in Mitsubishiju), saj gre vsestransko arhitekturo, na kateri je možno razvijati tako modele s tradicionalnim pogonom kot tudi hibridne in električno gnane avtomobile. Za razvoj novega avtomobila so inženirji platformo nekoliko prilagodili, zato tudi oznaka CMFB-EV, a bistveno pri njej je, da ta omogoča optimizacijo številnih elementov in oblike, ki po mnenju Francozov omogoča do 30 odstotkov stroškovnega prihranka pri razvoju avtomobila.
Omeniti velja, da bo v Renaulta 5 vgrajena 400-voltna polnilna tehnologija, kar pomeni, da se bo baterijski zalogovnik na hitri polnilnici z enosmernim tokom polnil z močjo do največ 150 kilovatov. Pri Renaultu pravijo, da bodo v Petko vgrajevali novo generacijo baterij, ki so sestavljene samo iz 4 modulov, imajo boljšo energijsko gostoto in v primerjavi s tistimi iz modela Zoe tehtajo 15 odstotkov manj. Da se bo novi Renaultov model suvereno znašel tudi med ovinki, so mu inženirji vgradili neodvisno večvodilno zadnje vzmetenje.

