

Zdaj že veteranska modela legendarne italijanske znamke, Giulia in SUV Stelvio, sta dobila še nekaj vitalnih posodobitev za naslednja leta.
V sedmem in osmem letu obeh modelov sta obe vozili, ki sta dolgo časa bili tudi edini opciji v Alfinem katalogu, zadržali svojo brezčasno in italijansko pregovorno oblikovno perfekcijo. Vseeno je bilo treba pokazati še kaj več, da bi oba modela šla v korak s konkurenco, predvsem, ko gre za notranjost in digitalizacijo. Vmes se je lani zgodil Tonale in sama optika luči pri malem italijanskem SUV je jasno pokazala, v katero smer bodo prenovili oba starejša modela. Tako imata Stelivo in Giulia nove matrične LED žaromete, sestavljene iz 12 LED modulov, samodejno upravljanje z osvetlitvijo in seveda videz, ki rahlo spominja na Tonale. Prav tako so zadnje luči pri Giuliji dobile kristalno prosojn videz z novo grafiko, pri Stelviu pa so jih zatemnili. Na nosu so odbijač pustili v enaki obliki, so pa spremenili satovje v maski in obeh spodnjih zračnikih, ki ima zdaj obliko črke V.
To ni prva prenova za oba modela, je pa v notranjosti zelo očitna. Merilniki so digitalni z velikostjo 12,3 palca po vzoru Tonalea z nastavljivo podobo, dodali so brezžično polnjenje mobilnika, volan je zdaj manjši in bolj športno naravnan, prenovljen pa je tudi infotainment Alfa Connect. Tovarna poudarja, da je vsak avto opremljen z NFT (blockchain) certifikatom, ki beleži podatke o vozilu, je skratka neke vrste nespremenljiva digitalna servisna knjiga.
Italijani so skrčili motorno paleto - Stelvio je na voljo z bencinskim 2.0 Turbo 280 motorjem in štirikolesnim pogonom in dvema dizloma - 2.2 Multijet 160 ima pogon na zadnji kolesni par, medtem ko je močnejši 2.2 Multijet 210 štirikolesno gnan. Pri Giuliji (če ne štejemo Quadrifoglio) sta motorja dva - 2.0 Turbo 280 Q4 in 2.2 Multijet 210 Q4. Vsi motorji so na voljo z osemstopenjsko avtomatiko. Inženiring ostaja vrhunski, vzmetenje Alfa Link, v večji meri narejeno iz aluminija, aluminijasta so tudi vrata, blatniki in blok motorja, razporeditev teže pa je v razmerju 50 : 50. Za nameček je tu še kardanska gred, narejena iz karbona in aluminija, ki tehta le sedem kilogramov. Italijani pravijo, da je nizka teža razlog za najboljše vozne lastnosti v razredu.
Pri asistenčnih sistemih najdemo sistem za ohranjanje voznega pasu, sistem za pomoč pri zastojih na cesti, sistem za opozarjanje na mrtvi kot, aktivni tempomat in sistem za prepoznavanje prometnih znakov.
Ob šestih originalnih barvah so zdaj dodali še dve - sivo Moonlight matirano barvo in novo biserno rdečo Etna, platišča pa merijo od 17 do 19 palcev pri Giuliji in od 18 do 21 pri Stelviu.
Osnovna oprema Giulie je 2.0 Turbo 280 Q4 za avtomatskim menjalnikom in opremo Super s ceno 46.490 evrov. Najdražja Giulia po ceniku je 2.0 Turbo z najvišjim paketom opreme Competizione, stane pa 55.490 evrov, medtem ko je 2.2 dizel 2 tisočaka cenejši. Strelvio se začne z dizelskim motorjem in opremo Super pri 48.990 evrih, za bencinskega osnovnega je treba odšteti 2500 evrov več. Vrh ponudbe pri Stelviu je 2.0 Turbo Q4 z opremo Competizione in stane 61.490 evrov. Omenjene cene so brez popustov pri financiranju.














