
Avstrija uvaja enodnevno avtocestno vinjeto
Leto 2024

26.09.2023
12:20
8,6 evra bo znašala cena nove dnevne vinjete, ki jo bodo v Avstriji v prodajo uvrstili prihodnje leto. A mora predlog avstrijske vlade zdaj prestati še parlamentarno sito.
Prenovljen zakon o cestninah, s katerim se Avstrijci prilagajajo direktivam Bruslja o infrastrukturnih stroških, ima za posledico tudi dvigovanje cen aktualnih vinjet. Torej, če bo zakon sprejet, bo nova cena 10-dnevne vinjete znašala 11,50 evra, dvomesečna vinjeta bo cenejša za 10 centov (28,90€), cena letne vinjete pa ostaja enaka in sicer 96,40 evra. Za 30 centov bo dražja tudi letna vinjeta za motoriste, ki bo stala 38,50 evra.
Kot že omenjeno, nov zakon predvideva uveljavitev nove enodnevne vinjete, ki bo stala 8,6 evra, zanimiva pa bo predvsem za tranzitne potnike in enodnevne goste.
Za dodajanje komentarjev morate biti prijavljeni.