dovolj zmogljiv in hkrati varčen motor
menjalnik
vozne zmogljivosti
bogata oprema
funkcionalnost potniškega prostora
LED svetilka v prtljažniku
multimedija v slovenščini
leta mu ne prizanašajo glede videza
Yetija smo tokrat zapeljali v kombinaciji z dvolitrskim dizlom z 88 kilovati moči, povezanim s 6-stopenjskim ročnim menjalnikom, ki moč preko Haldexove sklopke preusmerja na kolesa z največ oprijema. A vendar je potrebno dodati, da se večino časa prenos moči izvaja na sprednji kolesni par, zato je tudi poraba goriva dovolj sprejemljiva. Med našim preskusom smo se ves čas gibali okrog 6 litrov. Kombinacija 88-kilovatnega dizla in štirikolesnega pogona je brez dvoma preverjeno dobra za vse tiste, ki s takšnim tipom vozila tu in tam okusite makadam. Seveda, ne gre z njim preskušati zmogljivosti v globokem blatu, a na vrh bližnjega hriba nas je navkljub snežni podlagi varno pripeljal. Za kontrolirani spust po strminah pa velja uporabiti funkcijo Offroad. Na asfaltu se Yeti še bolje obnese. Nagibanja karoserije praktično ni občutiti, obenem pa gre pohvala še natančnemu volanskemu mehanizmu in učinkovitim zavoram.
A testni Yeti je bil nekaj posebnega. Odet v rdeče-črno kombinacijo, je predstavljal znan paket opreme Monte-Carlo, ki so ga že pred njim uporabili na Fabiji, Rapidu in Citigoju. Gre za nekakšen Škodin poklon vsem dirkačem za udeležbo na tej sloviti dirki, čeprav roko na srce, Yeti nima popolnoma nič skupnega z dirkanjem. Gre zgolj in samo za precej bogato založen paket z nekaj plačljivimi dodatki. Na zunaj jasno opazna črna streha, 17-palčna črna platišča, v črnino odeta je tudi sprednja maska, ohišja vzvratnih ogledal in seveda mini zadnji spojler, opazni pa so tudi novi zaključki izpušnega sistema. Notranjost se predstavlja s trikrakim usnjenim volanom z rdečimi šivi, sedeža (za doplačilo ogrevana) in zadnja klop so odeti v kombinacijo rdeče, črne in sive barve, medtem ko osrednjo konzolo krasi multimedija z radijskim sprejemnikom Bolero. Slednja sicer ni bila del opreme Monte-Carlo. A kljub paketu opreme se Yeti več kot odlično izkaže za uporabnika. Potniška kabina ponuja dobro ergonomijo, dovoljšnjo mero prostornosti in udobja za daljša potovanja (mizici za potnike na zadnji klopi), zgledna je zvočna izolacija, medtem ko 416-litrski prtljažnik, ki ob preklopu naslona zadnje klopi ne ponuja ravnega dna (obstaja možnost dodatnega zlaganja ali popolna odstranitev sedežev), po velikosti zadostuje za vsakdanje potrebe. Mimogrede, za praktičnost so Škodini mojstri vgradilo posebne kljukice za vrečke in prenosno svetilko, ki se na svojem mestu ob delovanju motorja tudi polni.
Škoda Yeti je navkljub letom še vedno spodoben tekmec v tem nasičenem segmentu športnih terencev, ki letno najde lepo število kupcev. Testni Yeti Monte-Carlo je z nekaj dodatki dosegal ceno debelih 24 tisoč evrov, a k temu je potrebno dodati še razlago, da je v paket Monte-Carlo primerljiv s srednjim paketom Ambition, na seznamu dodatne opreme pa so se znašli še biksenonski žarometi, Bolero radijski sprejemnik, ogrevanje sprednjih sedežev in poklopni mizici za potnike na zadnji klopi. V kolikor Monte-Carlo ni prava izbira, imajo pri Škodi tudi druge manj ovrednotene izvedbe Yetija. A časa ni prav veliko. Konec leta bo po vsej verjetnosti salone obiskal naslednik.