oprema
prtljažnik
I30 Wagon je od svojega kombilimuzinskega brata večji za dobrega četrt metra, ki je dodan za zadnjim kolesnim parom, medtem ko se ostale dimenzije, vključno z medosno razdaljo, niso spremenile. O panevropsko korejski obliki smo zapisali že zadosti, bistvo tega avtomobila je prav prtljažnik in tisti z malimi otroki ali veliko življenjskimi izzivi in priložnostmi, ki zahtevajo še več dodatne krame, se bodo v njem počutili kot doma.
Prtljažnik je velik 602 litra in kar marsikateri proizvajalec pozabi je, da je pomemben tudi rob nalaganja, ta je pri i30 W na srečo v isti ravnini kot ravno dno prtljažnika, kolesni loki so daleč spredaj in ne motijo veliko, s podiranjem sedežev pa vse skupaj naraste na 1650 litrov, seveda ravnega prostora. Ne manjka niti pregrada, ki jo razpnemo do stropa in cela serija kljukic za privezovanje česarkoli, če to že rabite.
I30 W je v svoji notranjosti identičen petvratni kombilimuzini in kot rečeno lahko pohvalimo urejeno ergonomijo brez tone stikal, stikalc in gumbkov, medtem ko bi kakšen del vendarle lahko bil malce bolj drzno oblikovan, sploh tisti na sredinski konzoli. Pohvale gredo infotainmentu, ki je v primerjavi z nekaterimi konkurenčnimi rešitvami dovolj hiter, da ni »laga«, kar je pri tovrstnih zadevah ne tako redek primer. Je pa res, da s to medosno razdaljo še vedno manjka nekaj prostora za noge in kolena in zato tudi karavanček z dvema mladostniškima košarkarjema zadaj ni ravno optimalno prostoren.
Pod motornim pokrovom smo imeli 1,4-litrski turbo štirivaljnik z neposrednim vbrizgom in 103 kW (140 KM), streže mu šeststopenjski menjalnik, zna biti presneto varčen, le odzivnost od zgodnjih vrtljajev bi lahko bila boljša. Lepo »poštimano« je tudi podvozje, ki je sicer malce trše kot bi človek pričakoval, svoje pa doda še dobra zvočna izolacija, da se motorja in ropota izpod koles skorajda ne sliši. Z neko povprečno dinamiko avto porabi nekaj manj od osmih litrov, lahko pa seveda teh 140 korejskih vrancev, ki jim bencin teče neposredno v žilo, porabite tudi za bolj športno vožnjo in odločna prehitevanja, izbira je stvar voznika, a karavanova osnovna vloga se seveda razume sama po sebi in dirkaško poslanstvo ni del tega.
Najvišji nivo opreme Impression ponuja praktično vso opremo, ki jo voznik potrebuje in cena vozilca je 21.930 evrov, medtem ko je dodatno na krovu še SmartSense paket, ki dodaja senzorje za samodejno zaviranje in nadzor mrtvih kotov, pohvalen pa je tudi sistem za prečni promet zadaj, kar pomeni, da vam med vožnjo iz nepreglednega parkirnega mesta skorajda težko nekdo odnese pol odbijača. Skupaj z dodatki, zasilno rezervno gumo in kovinsko barvo za 400 evrov, vse skupaj znese 23.450 evrov.

