

Stellantis sicer načrtuje več novih električnih modelov v bližnji prihodnosti, a direktor skupine Carlos Tavares opozarja, da ne namerava zapravljati denarja za tehnologijo, če se ne bo izkazala za dobičkonosno.
Tržni delež električnih avtomobilov ne raste po pričakovanjih, kar povzroča skrbi proizvajalcem avtomobilov.
»Težava je, ker evropska industrija cenovno ni konkurenčna. Evropski kupec se zaveda problematike globalnega segrevanja, vendar pri tem ne bo pomagal, če sam ni deležen pomoči v obliki subvencij,« pojasnjuje Tavares, ki obenem meni, da so hibridni avtomobili najprimernejši za spopadanje z negotovostjo električnih avtomobilov. »Poskušamo predvideti, kaj se bo zgodilo v svetu v bližnji prihodnosti, a če se prodaja električnih avtomobilov ne bo povečala, ne bomo več vlagali v to tehnologijo.«
Po napovedih naj bi bilo povpraševanje po električnih avtomobilih do leta 2030 v Evropi 100-odstotno in 50-odstotno v ZDA, toda če se to ne bo zgodilo, Tavares zatrjuje, da »ne bodo zapravljali finančnih sredstev«.
Vseeno Stellantis ni opustil svojega brezemisijskega cilja, pač pa ga bo dosegel po drugih poteh. Tavares je ponovno poudaril napako Evropske unije in ZDA pri uvedbi dodatnih carin za električne avtomobile. »Kitajska postaja pomemben del našega posla, toda naš odziv ne sme biti defenziven, pač pa ofenziven. Le tako lahko premagamo kitajsko konkurenco.« Prepričan je, da bi se morali izogniti protekcionizmu in s konkurenco tekmovati ob enakih pogojih, saj je to edina pot za rast, ne da bi pri tem škodovali sektorju.










