Avtomobili so le majhen delež onesnaževalcev okolja in ogljična nevtralnost cestnega prometa je premalo za rešitev podnebja. Kitajska, ki želi do leta 2060 postati podnebno nevtralna, svoje napore vlaga tudi v pomorski promet, ki je odgovoren za približno tri odstotke svetovnih emisij CO₂.
Zaradi cilja podnebne nevtralnosti Kitajska neutrudno razvija nove ladje. Med drugim so pred nedavnim predstavili največjo električno kontejnersko ladjo na svetu. Večine tovornih ladij še ni mogoče elektrificirati, saj baterije za to nimajo zadostne kapacitete. Po poročilu China Global Television Network (CGTN) so znanstveniki z Ningbo Institute of Materials Technology and Engineering (NIMTE) Kitajske akademije znanosti (CAS) raziskovali, ali je mogoče povečati učinkovitost običajnih ladij z ogromnimi motorji z notranjim izgorevanjem in kako to storiti.
NIMTE je v prizadevanjih za večjo učinkovitost razvil poseben premaz za ladijske propelerje. Gre za posebno prevleko s strukturo, podobno delfinovi koži. Pri morskih sesalcih koža omogoča drsenje skozi vodo skoraj brez upora, kar je mogoče zaradi edinstvenih mikrostruktur na koži, ki ustvarjajo minimalno turbulenco in tako zmanjšajo trenje med vodo in površino.
Prevleka z značilnostmi delfinje kože lahko prihrani do dva odstotka goriva, kar pri ladijskem transportu lahko pomeni tudi na desettisoče dolarjev prihranka. Ladijski propeler iz imitacije delfinje kože je bil že preizkušen na 300.000-tonskem tankerju za surovo nafto, ki vozi med Kitajsko in Bližnjim vzhodom. Tanker pluje približno 200 dni na leto. S premazom lahko pri eni ladji prihranijo približno 300 ton kurilnega olja na leto in s tem zmanjšajo njene emisije CO₂ za 900 ton, prihranek goriva pa znaša približno 140.000 dolarjev.