Ni presenetljivo, da odločitev o uporabi štirivaljnega motorja v modelih AMG podpirajo tudi vodilni možje pri Mercedesu.
O tem, da sta Mercedes-AMG C 63 S in GLC 63 S z osemvaljnika prešla na štirivaljnik, je bilo povedanega že veliko, a le malo pozitivnega. Toda po mnenju avstralskega šefa Mercedes-Benza bodo kupci sčasoma prišli na svoj račun in sprejeli AMG-jevo elektrificirano dobo z majhno prostornino motorjev.
Novi C 63 S in GLC 63 S imata enak pogonski sklop. Sestavlja ga 2,0-litrski turbo štirivaljnik, ki razvije 469 KM in ga dopolnjuje elektromotor z 201 KM. Duet skupaj zagotavlja izjemnih 671 KM in 752 Nm navora, kar je konkreten porast v primerjavi z njunima predhodnikoma. To pomeni, da sta veliko hitrejša, a mnogi so hitro skritizirali pomanjkanje duše in značaja, ki ga ima priključni hibrid v primerjavi z modeli, ki jih je poganjal V8.
V nedavnem intervjuju za Car Sales ob predstavitvi novega modela GLC 63 je vodja Mercedes-Benz Avstralia Jaime Cohen povedal, da nima nobenih pomislekov glede prehoda na štirivaljnik.
"Počasi se bodo kupci to sprejeli. Sam nimam nobenih težav s tem," je dejal. "Mislim, da bo to še vedno zelo uspešno vozilo. Mislim, da ni nobenega problema, gre za prehod, prehodi pa vedno zahtevajo čas in vedno zahtevajo nekaj prepričevanja in nabiranja izkušenj. Gre za učinkovitost. Težava bi bila, če ne bi mogli zagotoviti enake zmogljivosti s priključnim hibridnim pogonskim sklopom, toda ko ga enkrat vozite, vidite, da je zmogljivost več kot zagotovljena."
Cohen je kot dokaz, da se bodo kupci sčasoma sprijaznili z zamislijo o 2,0-litrskih modelih AMG, uporabil primer Mercedesove opustitve ročnih menjalnikov in dokončnega sprejetja njegovih samodejnih menjalnikov.
"Še vedno imam rad ročne menjalnike, če bi me vprašali, bi ga kupil. Toda trg se je razvil in spremenil," je poudaril. "Ko smo začeli s prodajo, vsi niso bili prepričani o naših samodejnih menjalnikih. Zdaj pa ga ima že skoraj vsak."
Čeprav je novi priključni hibridni pogonski sklop bistveno zmogljivejši in bistveno varčnejši od AMG-jevega 4,0-litrskega V8 z dvema turbinama, še vedno nismo prepričani, da se je Mercedes pravilno odločil. Živimo v zadnjem obdobju motorjev z notranjim izgorevanjem in izbrani avtomobilski proizvajalci so dokazali, da je še vedno mogoče izdelati velike, z bencinom gnane motorje z notranjim zgorevanjem, polne značaja, ki jih dopolnjujejo električni motorji. AMG bi moral storiti enako.