Na naši spletni strani uporabljamo piškotke, s katerimi izboljšujemo vašo uporabniško izkušnjo in vam zagotavljamo ustrezne vsebine in oglaševanje. Z nadaljno uporabo naše spletne strani se s tem strinjate.

Razumem...
Električni Mercedes G za prvega moža Vatikana
Papamobil
Električni Mercedes G za prvega moža Vatikana
Električni Mercedes G za prvega moža Vatikana
05.12.2024 12:10

Vozni park Svetega sedeža je bogatejši za novo generacijo papeževega avtomobila, ki je prvič v zgodovini gnan z električnim pogonskim sklopom.

Peter Pirkovič Mercedes

Papežu Frančišku in vsem ostalim vatikanskim predstavnikom je novo generacijo predelanega G-ja predal prvi mož Mercedes-Benza Ola Källenius, ki pravi, da je to za njih kot proizvajalca velika čast in hkrati nova potrditev večletnega medsebojnega zaupanja. Razvoj novega Papamobila je pri nemški znamki prevzela ekipa izbranih strokovnjakov, ki je za dokončanje projekta potrebovala nekaj mesecev intenzivnega dela. 

Električni Mercedes G za prvega moža Vatikana

Za osnovo so vzeli novega G 580, ki je opremljen 4 električnimi motorji, ti pa lahko razvijajo skupno moč 432 kilovatov, medtem ko z vgrajeno 116 kWh baterijo doseg znaša 470 kilometrov. Pri tovrstnem vozilu, namenjenem papeževim javnim nastopom, se največje spremembe nanašajo na zadnji del, kjer so na njem izvedli obsežno prilagoditev, da so lahko namestili vrtljiv fotelj za papeža in še dve sedišči za varnostno osebje. Tako notranjost kot zunanjost sta v beli barvi, izjema je rdeče obarvan pohodni del.

Električni Mercedes G za prvega moža Vatikana

Za dodajanje komentarjev morate biti prijavljeni.
Marky05.12.2024 13:10
Na sliki sta v bistvu dva papamobila. En manualni (push), drugi električni (pull).
aichi05.12.2024 16:35
:)))))))
© Copyright 1999-2023 Avtomanija