General Motors bo preoblikoval svojo strategijo na področju avtonomne vožnje in se osredotočil na razvoj naprednih sistemov za pomoč voznikom.
Odločitev pomeni, da se GM oddaljuje od projekta Cruise, ki je bil usmerjen v razvoj robotaksijev, svoje napore pa bo usmeril v izboljšanje tehnologije avtomatizirane vožnje Super Cruise. Čeprav se robotaksiji ne bodo realizirali, bo GM nekatere tehnologije iz projekta Cruise vključil v svoja serijska vozila.
Razlogi za to odločitev so povezani s časom in sredstvi, ki bi bila potrebna za širitev dejavnosti robotaksijev ter z ostrim tržnim okoljem. GM je tudi razkril, da namerava odkupiti preostalih 10 odstotkov deleža podjetja Cruise, ki ga še ne poseduje, in prestrukturirati njegove dejavnosti. Pričakujejo, da bodo s to potezo do sredine leta 2025 prihranili približno milijardo dolarjev.
S tem se simbolično zaključuje obdobje GM-ovih robotaksijev in s tem projekt, ki je ob začetku vzbujal velike upe, saj je bila avtomatizacija na ameriških cestah lažje izvedljiva kot v Evropi. Projekt Cruise se je začel leta 2013, GM pa je postal njegov večinski lastnik leta 2016.
Leta 2023 je bil projekt močno prizadet zaradi varnostnih težav. Oktobra 2023, po pridobitvi dovoljenja za storitev robotaksijev v San Franciscu avgusta istega leta, so oblasti zaradi incidentov začasno odvzele licenco za delovanje samovozečih vozil Cruise. Kmalu zatem je podjetje ustavilo delovanje robotaksijev po celotnem ozemlju ZDA.