
Seat je ena redkih znamk, ki še vedno ne ponuja niti enega električnega modela. Vsaj do konca desetletja se to ne bo spremenilo.
Že ko se je takrat še Seatova podznamka Cupra leta 2018 osamosvojila, so se v koncernu odločili, da bo matična znamka vztrajala pri avtomobilih s tradicionalnim pogonom, medtem ko se bo Cupra usmerila v elektrifikacijo. Kasneje je v obdobju, ko smo še verjeli, da bodo nekoč električni avtomobili povsem zavzeli trg, Seatu kazalo, da bo prej ali slej opustil proizvodnjo avtomobilov in znamka je bila takorekoč na robu smrti. V zadnjem času pa se pogled na množično elektrifikacijo spreminja, mnogi proizvajalci se odločajo za korak nazaj, zato je Seat spet aktualen igralec na trgu.
Modeli Ibiza, Leon, Arona in Ateca imajo očitno med kupci še vedno veliko privržencev, kar potrjujejo tudi prodajni rezultati. Seat je namreč v letu 2024 zabeležil porast prodaje na 310.000 enot. Seveda bo potrebno prej ali slej prenoviti dokaj zastarelo ponudbo, to pa lahko pomeni tudi popolnoma električne modele. Prvi mož znamke Wayne Griffiths sicer pravi, da se to še ne bo zgodilo tako hitro.
Medtem ko ima Cupra v ponudbi že dva električna modela, Born in Tavascan, pa se Seat za ta korak še ni odločil, čeprav ima v koncernu več kot dovolj tehnologije. Griffiths meni, da bi lahko bil Seatov prvi električni avto koncernski dvojček Volkswagnovega koncepta ID.every1, ki bo nekoč postal ID.1, a da o tem še ni čisto nič odločenega. Ne glede na to, malega električnega Seata pred letom 2030 na cestah ne bomo videli.