ERC Rally Croatia - Šebalj najhitrejši na uvodni hitrostni preskušnji - Avtomanija

Šebalj najhitrejši na uvodni hitrostni preskušnji

ERC Rally Croatia

Šebalj najhitrejši na uvodni hitrostni preskušnji

27.09.2013 07:32

Hrvaški voznik je super special v Poreču prevozil najhitreje in za seboj pustil tudi trenutno vodilnega v prvenstvu, Jana Kopeckyja v Škodi Fabiji S2000.

Artur Švarc

Včeraj pozno popoldne se je pred mnogimi gledalci odvila prva preskušnja 40.rallyja Croatia, ki šteje za evropsko in med drugim tudi za slovensko prvenstvo. Super special dolg 1,7 kilometra je s časom 1.38,4 najhitreje prevozil Juraj Šebalj v Škodi Fabiji S2000, z manj kot sekundo zaostanka mu sledi mu južnoafričan Hank Lategan v Baumschlagerjevi Škodi Fabiji S2000, tretje mesto je zasedel Herman Gassner v Mitsubishi Lancerju Evo X R4, favorit te dirke, Jan Kopecky, pa je končal kot četrti z 1,6 sekunde zaostanka.

Najhitrejši med slovenskimi vozniki so bili Darko Peljhan, Asja Zupanc in Aleks Humar. Drugi del rallyja se začne danes ob 10.19, s 15 km dolgo hitrostno preskušnjo Boljun 1.

Za dodajanje komentarjev morate biti prijavljeni.
© Copyright 1999-2026 Avtomanija