Pred dirko - Urnik velike nagrade Japonske - Avtomanija

Urnik velike nagrade Japonske

Pred dirko

Urnik velike nagrade Japonske

08.10.2013 15:12

Karavana formule ena se po Južni Koreji seli v deželo vzhajajočega sonca, natančneje v Suzuko, dirkališče, ki je med vozniki zelo priljubljeno. Tokratna dirka bi sicer lahko odločila nosilca naslova svetovnega prvaka, toda previdnost je mati modrosti in Red Bull ne želi delati računa brez krčmarja.

Artur Švarc

Na lanski dirki je zmagal Sebastian Vettel in če bi se tudi letos ponovil rezultat iz 2012, bi se mladi Nemec veselil svojega četrtega naslova zapored. Toda eno sta teorija in želje, drugo pa praksa. Iz tega razloga rdeči biki, vključno z Vettlom, ne računajo na to, da bi se že na japonskem veselili uspeha. Ob ugodnem razpletu bi se to lahko pripetilo na dirki v Indiji. Toda najprej bo potrebno opraviti z japonsko osmico.

In na tej stezi boljše predstave obljubljajo mnogi, najbolj Ferrari in Mercedes, ki sta v Južni Koreji razočarala. Medtem ko so Italijani že po običaju slabi na kvalifikacijah, se tokrat tudi na dirki niso bistveno popravili. Alonso je sicer po lastnih besedah delal čudeže, toda za več kot šesto mesto ta čudež ni zadostoval.

Mercedes, ki se lahko v primerjavi s Ferrarijem pohvali z bistveno boljšimi kvalifikacijami, pa je v Koreji doživel razočaranje. Dobro izhodišče jim ni pomagalo do boljšega rezultata. Težave s pnevmatikami, tehniko in slaba strategija so dejstva, ki so Lewisa Hamiltona in Nica Rosberga oddaljila od stopničk.

Na te sta se poleg zmagovalca Vettla uvrstila oba dirkača ekipe Lotus. Raikkonen in Grosjean sta prikazala izvrstno predstavo in bosta tudi v Suzuki zelo resna tekmeca rdečim bikom, poskočnemu konjičku ter srebrnim puščicam. Zanimivo bo tudi videti, ali bo Sauberju, še posebej Hülkenbergu, uspela še ena tako sijajna predstava. Bodo lahko Švicarji ponovno jezili najboljše? Lani je na stopničkah stal Kamui Kobajaši, ki ni sprožil evforije le v lastni ekipi, temveč tudi pri domačih navijačih.

V Suzuki bodo imeli svojo priložnost popravka tudi veliki dolžniki Koreje. Toro Rosso, Force India in Williams so na zadnji dirki razočarali, še posebej boleče je to za drugo ekipo rdečih bikov in Indijce. Slednji so povečali zaostanek za McLarnom, čeprav se na vse kriplje trudijo, da sezono končajo pred njimi. Se ve, zaradi višjega zneska zelencev.  

 

Petek, 11.10.2013

03.00 – 04.30             1. trening

07.00 – 08.30             2. trening

Sobota, 12.10.2013

04.00 – 05.00             3. trening

07.00 – 08.00             Kvalifikacije

Nedelja, 13.10.2013

08.00 – 10.00             Dirka

 

* Vsi časi CET (P)

Za dodajanje komentarjev morate biti prijavljeni.
© Copyright 1999-2026 Avtomanija