Nenavaden trening Alonsu
Nenavaden trening Alonsu
Prvi prosti trening za VN ZDA je tokrat minil predvsem v znamenju prekinitev, temu primeren pa je bil tudi končni vrstni red. Tokrat je bil namreč najhitrejši Alonso, na mesti za njim pa sta se uvrstila Button in Bottas. Favoriti tokrat zadržani, svoj prvi prosti trening pa je odpeljal Kvyat.
Začetek prostega treninga je bil drugič v letošnji sezoni zaradi slabe vidljivosti prestavljen. Za razliko od tistega v Indiji pa tokrat težavo ni predstavljal smog, temveč preprosto pregosta megla, ki je za ta čas (po lokalnem času je bil prvoten začetek treninga mišljen ob deveti uri zjutraj) pač nekaj normalnega. Posledično so bili dirkači formule ena prisiljeni na zeleno luč počakati štirideset minut, ko se je vidljivost vendarle izboljšala. Seveda pa je bilo vodstvo dirke posledično prisiljeno skrajšati tudi samo trajanje prvega prostega treninga, ki je tako trajal eno uro. Brez nenavadnega dogajanja pa ni šlo niti v nadaljevanju.
Po komaj petnajstih minutah, ko je uradne čase postavilo komaj pet dirkačev (s časom 1:39:493 je bil najhitrejši Button), so bili organizatorji trening znova prisiljeni ustavili – tokrat z rdečimi zastavami. Razlog pa sprva ni bil povsem jasen, saj se na stezi ni zgodilo nič nenavadnega. Nato pa se je izkazalo, da ob dirkališču sploh ni zdravniškega helikopterja. Trening je bil posledično ustavljen za še dodatnih nekaj minut, ker pa se je čas odšteval tudi med prekinitvijo, pa je dirkačem ob ponovno prižganih zelenih lučeh preostalo samo še dobre pol ure.
Ni torej presenetljivo, da je bil tokrat vrstni red dodobra premešan – res pa je, da so bili favoriti, z Red bullom in Mercedesom na čelu, tokrat zelo zadržani. Na samem vrhu razpredelnice se je tako znašel Alonso, ki je najhitrejši čas, 1:38:343 dosegel slabih dvajset minut pred koncem. Temu dosežku pa se je še najbolj približal Button, ki je za španskim dirkače zaostal za zgolj dve stotinki sekunde. Še dve stotinki več pa je zaostal Bottas, ki je presenetljivo osvojil celo tretje mesto. Sicer pa velja omeniti tudi Kvyata, ki je prvič v karieri nastopil na prostem treningu in zasedel končno sedemnajsto mesto, dve desetinki sekunde oz. mesto za Ricciardom.


