- Rally Lanterna: Turk dobil bitko razredu R2 - Avtomanija

Rally Lanterna: Turk dobil bitko razredu R2

Rally Lanterna: Turk dobil bitko razredu R2

04.05.2014 13:50

V okolici Genove je v petek in soboto potekal rally Lanterna, ki je štel za Michelin pokal, v katerem letos nastopa tudi Rok Turk.

Artur Švarc

S Peugeotom 208 R2 se je skupaj s sovoznico Blanko Kacin v lovu za dobrim rezultatom podal na 103,1 kilometra hitrostnih preizkušenj, katerih uvod je bil petkov super special v Genovi. V pokriti dvorani sta Rok in Blanka pred velikim številom gledalcev naredila najhitrejši čas v razredu R2 in tako napovedala boj za vrh.

Tudi sobotnih šest hitrostnih preizkušenj v suhem in sončnem vremenu sta odpeljala napadalno in brez napak. Na cilju rallyja v centru Genove sta se Rok in Blanka veselila zmage v razredu R2 ter točk v Michelin pokalu: "Za nami je super vikend! Celotna ekipa je opravila odlično delo, na koncu pa je bil tudi rezultat pokazatelj dobrega dela. Hvala Blanki, ki je tokrat vskočila namesto Eneja Ložnarja in opravila delo sovoznice na vrhunskem nivoju. Že od štarta sva se odlično ujela in tudi s svojo vožnjo na rallyju sem zelo zadovoljen. Lep rally in dober rezultat!"

Naslednji rally, ki bo štel tudi za slovensko državno prvenstvo, bo rally Saturnus 23. in 24. maja v Ljubljani.

Za dodajanje komentarjev morate biti prijavljeni.
© Copyright 1999-2026 Avtomanija