VN Katarja - Rossiju uvod v sezono - Avtomanija

Rossiju uvod v sezono

VN Katarja

Rossiju uvod v sezono

29.03.2015 22:35

The Doctor je v fantastični bitki Yamah in Ducatijev osvojil prvo letošnjo zmago. Marquez je bil le peti.

Artur Švarc

Rossi je ciljno črto prečkal le 0,174 sekunde pred Doviziosom in tako preprečil prvo zmago Ducatija po oktobru 2010 le za odtenek. Bitka je večino dirke vključevala še Iannoneja in Lorenza.

Marquezu je sicer uspel odličen povratek, potem ko je po štartu zaradi napake v prvem ovinku padel na zadnje 25. mesto, a za kaj višje od petega mesta je zmanjkalo krogov.

Prvi del dirke je narekoval Lorenzo. Štartal je kot drugi in že v prvem krogu prehitel Doviziosa, Italijan in Španec pa sta se v vodstvu zamenjala še večkrat, za vrat pa jima je dihal Iannone. Rossi se je počasi prebijal z 10. štartnega mesta in se po nekaj krogih priključil vodilni trojki. Nekaj krogov pred koncem se je prebil mimo Lorenza in Iannoneja za hrbet Doviju in ga tudi prehitel, a ga je rojak s hitrim Ducatijem prehitel praktično vsakič po ciljni ravnini, v zadnjem krogu pa je Rossi uspel zadržati napade Doviziosa in zmagati za dve dolžini motocikla.

Ducati pa vseeno lahko proslavlja, saj so jim uspele dvojne stopničke z novim GP15, saj je Iannone premagal Lorenza in si privozil svoje prve stopničke.

Marquez se je na peto mesto sprva prebijal hitro, a ko je prišel do deseterice, je potreboval več časa. Ko je prehitel Pedroso za peto mesto je bila vodilna četverica že štiri sekunde pred njim in do konca se ni uspel več občutno približati. Crutchlow je končal sedmi in izšel zmagovalec iz bitke s Smithom in Espargarojem s poltovarniškima Yamahama. Yoni Hernandez je z lanskim Ducatijem zaključil deseterico, v drugi polovici dirke je začel počasi padati proti začelju, pred tem pa je vozil celo pred obema Hondama. Suzuki je na svoji prvi dirki po povratku zasedel 11. in 14. mesto. Veliko slabše je ob povratku šlo Apriliji, Melandri je bil na oddaljenem 21. Mestu, medtem ko je Bautista odstopil že na začetku dirke.

1 Valentino Rossi Yamaha Yamaha 42m35.717s
2 Andrea Dovizioso Ducati Ducati 0.174s
3 Andrea Iannone Ducati Ducati 2.250s
4 Jorge Lorenzo Yamaha Yamaha 2.707s
5 Marc Marquez Honda Honda 7.036s
6 Daniel Pedrosa Honda Honda 10.755s
7 Cal Crutchlow LCR Honda 12.384s
8 Bradley Smith Tech 3 Yamaha 12.914s
9 Pol Espargaro Tech 3 Yamaha 13.031s
10 Yonny Hernandez Pramac Racing Ducati 17.435s
11 Aleix Espargaro Suzuki Suzuki 19.901s
12 Danilo Petrucci Pramac Racing Ducati 24.432s
13 Scott Redding Marc VDS Honda 32.032s
14 Maverick Vinales Suzuki Suzuki 33.463s
15 Hector Barbera Avintia Racing Ducati 33.625s
16 Stefan Bradl Forward Racing Yamaha Forward/Yamaha 33.944s
17 Nicky Hayden Aspar Honda 38.970s
18 Eugene Laverty Aspar Honda 46.570s
19 Mike Di Meglio Avintia Racing Ducati 59.211s
20 Alex de Angelis IodaRacing Project ART/Aprilia 1m14.981s
21 Marco Melandri Aprilia Gresini Aprilia 1m48.143s
22 Loris Baz Forward Racing Yamaha Forward/Yamaha +3
Za dodajanje komentarjev morate biti prijavljeni.
© Copyright 1999-2026 Avtomanija