Petek - 1. prosti trening - Izenačen dvoboj s Hamiltonom na koncu dobil Rosberg - Avtomanija

Izenačen dvoboj s Hamiltonom na koncu dobil Rosberg

Petek - 1. prosti trening

Izenačen dvoboj s Hamiltonom na koncu dobil Rosberg

08.05.2015 11:32

Prvi prosti trening za VN Španije se je nedvomno razpletel po željah moštva Mercedes, saj sta Lewis Hamilton in Nico Rosberg brez večjih težav zasedla prvi dve mesti. Približno sekundo počasnejši je bil namreč tudi Ferrarijev dvojec, s Sebastianom Vettlom na čelu.

Artur Švarc

Z dopoldanskim treningom na stezi v Barceloni se torej končuje prvi tritedenski premor v sezoni 2015. V skladu s pričakovanji pa se razmerje moči ni bistveno spremenilo, saj ima Mercedes še vedno nekaj prednosti pred ostalimi moštvi formule 1. In to kljub temu, da je Ferrari sem pripeljal precejšno mero izboljšav, z novim nosom dirkalnika (pa čeprav zgolj pri Kvjatu) pa so se pojavili tudi pri Red Bullu. Res pa je, da bo najbrž potrebno še nekoliko počakati, preden se bo kakovost novih delov pokazala tudi v praksi.

Mercedesov dvojec resnejših konkurentov torej ni imel, edino neznanko je predstavljalo zgolj vprašanje, kdo izmed njiju bo na koncu najhitrejši? Dolgo časa je sicer bolje kazalo Hamiltonu, pol ure pred koncem pa si je s časom 1:26:828 prvo mesto vendarle zagotovil Rosberg. Vseeno pa velja opozoriti, da je njegova prednost znašala zgolj sedem stotink sekunde. Kot že rečeno, Ferrarija tokrat nista bila konkurenčna za naskok na sam vrh, saj je imel Vettel že devet desetink sekunde zaostanka, Raikkonen pa še tri stotinke več. Zato pa so za pozitivno presenečenje poskrbeli pri Toro Rossu, saj sta uspela Sainz in Verstappen s petim in šestim mestom zasesti zelo solidni uvrstitvi.

Prvi prosti trening sicer ni postregel z ravno pestrim dogajanjem, še za največ pozornosti so poskrbeli pri McLarnu, ki so se prvič predstavili v novih barvah – pa čeprav jim rezultatsko gledano to ni bistveno pomagalo, saj sta Alonso in Button trening končala na petnajstem oz. šestnajstem mestu. Bolje so se namreč izkazali prav vsi rezervni dirkači: Marciello, ki je nadomeščal Ericssona, je bil 12., Palmer, ki je nadomeščal Grosjeana, je bil 13., na 14. mestu pa najdemo Wolffovo, ki je nadomeščala Bottasa.

Za dodajanje komentarjev morate biti prijavljeni.
© Copyright 1999-2026 Avtomanija