Hamilton dobil zadoščenje za lansko leto
Hamilton dobil zadoščenje za lansko leto
Kvalifikacije za VN Monaka je tudi letos zaznamoval zanimiv dvoboj med Nicom Rosbergom in Lewisom Hamiltonom, najboljšega štartnega položaja pa se je na koncu veselil slednji. Iz druge štartne vrste pa bosta jutrišnjo dirko začela Sebastian Vettel in Daniel Ricciardo.
Če je torej Rosberg (namerno ali ne) lani še uspel svojemu moštvenemu tekmecu nekako preprečiti osvojitev najboljšega štartnega položaja, temu letos ni bilo tako. Pa čeprav je bilo vse do samega zaključka kvalifikacij zelo težko napovedati, komu se bo na koncu najbolj smejalo. Sicer si je Hamilton določeno prednost napravil že s tem, ko je na stezo zapeljal kot prvi – kot je tudi napovedal, da bo storil – toda do odločilnega trenutka je prišlo šele v njunih zadnjih poskusih. Takrat je namreč Rosberg storil veliko napako pri zaviranju v prvi zavoj, zaradi česar je moral svoj zadnji poskus tudi prekiniti. Hamilton na drugi strani, pa je za vsak slučaj odpeljal še en odličen krog in se ustavil pri času 1:15:098.
Obstajala je namreč bojazen – če je že premagal Rosberga – da bi se utegnila v boj vmešati tudi Ferrarijeva dirkača, kar pa se nato ni zgodilo. Sicer obstaja verjetnost, da je bilo temu tako zaradi nekoliko hladnejših temperatur, kljub temu pa si v taboru rdečih najbrž niso predstavljali, da bo Mercedesov dvojec znova toliko hitrejši. Vettel, ki bo dirko začel s 3. mesta, je namreč za Hamiltonom zaostal za kar osem desetink sekunde, Raikkonen, ki je bil tokrat šele 6., pa že skoraj sekundo in pol. Na mestih med Ferrarijevim dvojcem pa najdemo Red Bullova dirkača, Ricciarda in Kvjata, ki sta tako moštvu zagotovila celo najboljši letošnji dosežek na kvalifikacijah.
Pravi polom pa so zato doživeli pri Williamsu. Ozka monaška steza sicer vedno poskrbi za kakšno presenečenje, kljub temu pa najbrž nihče ni pričakoval, da se bosta Massa in Bottas od kvalifikacij poslovil že po prvem oz. drugem delu. Pa čeprav so se prvi znaki težav pojavili že na prostih treningih. Jutrišnjo dirko bosta tako začela šele s 13. (zaradi Grosjeanove kazni pridobi eno mesto) in 17. mesta. Razočaranje pa so doživeli tudi pri McLarnu, ki znova niso uspeli priti do finalnega dela kvalifikacij – Alonso zaradi okvare, Buttonu pa je zmanjkala desetinka sekunde.


