Ecclestonovo nasledstvo? - Sedaj je spregovoril Ross Brawn - Avtomanija

Sedaj je spregovoril Ross Brawn

Ecclestonovo nasledstvo?

Sedaj je spregovoril Ross Brawn

03.11.2016 08:56

Ali je Ross Brawn podpisal pogodbo z novim večinskim lastnikom formule ena Liberty Medio? Ali bo postal naslednik Bernieja Ecclestonea? Brawn je sedaj spregovoril o teh govoricah.

Artur Švarc

Skoraj tri leta je okrog Rossa Brawna bolj ali manj vladalo zatišje. Toda v zadnjih dneh je nekdanji šef ekipe Mercedes znova v središču dogajanja, kajti priča smo številnim govoricam okrog njegove vrnitve v formulo ena. Britanec naj bi postal novi šef formule ena, podpisal naj bi celo pogodbo z novimi večinskimi lastniki Liberty Medio in bi tako nasledil Bernieja Ecclestonea li pa skupaj z njim vodil posle kraljevega razreda motošporta. Sedaj se je k tem govoricam oglasil tudi Ross Brawn in jih kategorično zanikal.

"Liberty Media še ni tako daleč, da bi lahko opravili kakršnekoli koncesije," je povedal Brawn v pogovoru z britansko televizijo BBC. Tačas 61-letnik deluje kot svetovalec za novega lastnika, da bi jim olajšal vstop v formulo ena. "Svetujem jim, da bi jim pri tem pomagal bolje razumeti formulo ena. In to je tudi vse," tako Brawn. O domnevni podpisani pogodbi pa Britanec ni želel ničesar slišati.

O tej domnevni podpisani pogodbi tudi Eccelestone ničesar ne ve. Aktualne govorice okrog Brawna celo označuje kot veliki nesmisel. Če bi bilo kaj na tem, bi to izvedel kot prvi, navsezadnje je Ecclestone do popolnega prevzema še naprej šef formule ena. "V lastni imajo 10 odstotkov podjetja in trenutno sem še vedno predsedujoči," je za kolege iz Autosport povedal Britanec. "Ko bo Liberty Media prevzel nadzor, lahko počnejo kar želijo. Toda tačas to še ni primer."

Vrnitev Brawna v motošport bi pozdravil tudi Ecclestone – toda nikakor ne ob njegovi strani. Namesto tega predlaga, da bi njegovega rojaka zaposlili neposredno pri krovni organizaciji FIA. "Veselilo bi me, če bi šel v FIO," tako Ecclestone o Brawnu. "Tam bi zagotovo bil na najboljšem mestu. Že lep čas nisem govoril z njim in nimam pojma, kaj bi lahko počel. Vendar pa ne skupaj z nami. Ne potrebujemo nobenega inženirja ali nekoga s službo kot jo ima Ross."

Vendar pa je angažiranje Brawna vsekakor predstavljivo. Nedavno nazaj je v intervjuju za časnik Telegraph izrazil zanimanje, da se v formulo ena vrne v nadrejeni funkciji. Najbolj ga zanima tehnična plat športa. Pri tem Brawn ni izključil tudi morebitnega sodelovanja z Ecclestoneom – s človekom, s katerim se nikoli ni posebej dobro razumel. Po besedah Brawna pa je vse odvisno od tega, kako se bo nadaljevala pot Ecclestonea pod novimi večinskimi lastniki Liberty Medio. Po vodenjem novega predsedujočega šefa Chasea Careya naj bi 86-letnik svoje delo nadaljeval tudi v prihodnjih letih. Govora je o triletni pogodbi, čeprav Liberty tega do sedaj še ni potrdil. V teku je faza celotnega prevzema, ki pa še ni zaključena.

V vsakem primeru pa Brawn ne bi sam nasledil Ecclestonea. Namesto tega se glasi, da naj bi njegovo delo opravljalo več oseb. Brawn bi lahko v tem primeru prevzel tehnični in športni del, nekdo drug pa komercialni del formule ena. Za denar je bil v zadnjih letih zadolžen predvsem Ecclestone. Strateška skupina – zveza vrhunskih ekip, FIA in Ecclestonea – je skrbela za športno prihodnost.

Vrnitev Brawna bi pozdravili tudi veliki igralci formule ena. V lanskem letu je Brawna v igro za zasedbo takšnega položaja postavil Christian Horner, šef ekipe Red Bull. Sedaj se je o Brawnu opredelil tudi športni šef Mercedesa Toto Wolff. "Ross ima ogromne izkušnje in tehnično znanje, da bi lahko igral pomembno vlogo v formuli ena," je povedal Wolff v okviru dirkaškega konca tedna VN Mehike. "Če bi moral podpisati, da se Ross vrne v formulo ena v vodilni vlogi, potem ima moj glas."

Pri tem pa smo bili v zadnjem času priča nasprotnostim okrog Brawna in obeh šefov srebrnih puščic Wolffa in Nikija Laude. V knjigi Rossa Brawna, ki je izšla pred kratkim, se je Britanec zelo kritično opredelil glede sodelovanja z obema Avstrijcema tekom skupnega časa pri Mercedesu. Vendar za Wolffa to ni nobena težava. "O njegovi knjigi je veliko nasprotij. Zame tu ni nobenih težav. Bili smo v stiku in povedal nam je nekaj lepih besed. Še vedno smo v stiku."                                               

Za dodajanje komentarjev morate biti prijavljeni.
© Copyright 1999-2026 Avtomanija