WRC Argentina - Neuville Evansu preprečil prvo zmago - Avtomanija

Neuville Evansu preprečil prvo zmago

WRC Argentina

Neuville Evansu preprečil prvo zmago

30.04.2017 18:51

Elfyn Evans bo na svojo prvo zmago moral še malo počakati, čeprav mu je sprva dobro kazalo.

Artur Švarc

V  zadnjo preizkušnjo je šel Evans le še z 0,6 sekunde prednosti, potem ko je v petek in soboto lepo dominiral, vse dokler včeraj popoldne ni začel izgubljati prednosti zaradi težav z gumami in difuzorjem.

V petek sta mu za vrat najbolj dihala Mekke (ki se je potem učil leteti) in Sordo (ki je na Hyundaju polomil volanski mehanizem), a je Evans soboto zjutraj štartal z minutno prednostjo. A dve prebiti gumi, difuzor, zavore, vse te male težavice so pomenile, da je imel pred nedeljo le še 11 sekund prednosti pred Neuvillom.

V powerstage je Evans zapeljal z 2,5 sekunde, a je na prvem prehodu že izgubil dobro sekundo in na koncu za Neuvillom zaostal še za dodatnih 1,3 sekunde, kar je bilo dovolj za enega najtesnejših porazov v zgodovini WRC. Neuville je tako zmagal že drugič zapored, v Argentini je osvojil vseh 28 možnih točk in zdaj pred Ogierjem v prvenstvu vodi 18 točk. 

Za dodajanje komentarjev morate biti prijavljeni.
© Copyright 1999-2026 Avtomanija