WEC - Alonsa ne bo pri Toyoti v naslednji sezoni - Avtomanija

Alonsa ne bo pri Toyoti v naslednji sezoni

WEC

Alonsa ne bo pri Toyoti v naslednji sezoni

19.04.2019 10:21

Japonci ne želijo uradno komentirati govoric, a vseeno je jasno, da bo po koncu te sezone Fernando Alonso končal svoj dirkaški angažma pri Toyoti.

Artur Švarc

Letos se bo nova sezona WEC začela že jeseni in bo potekala čez zimo z zaključkom v Le Mansu 2020. A kot vse kaže, Fernanda Alonsa ne bo več zraven.

Pri Toyoti so sporočili, da bodo kmalu objavili seznam dirkačev za naslednjo sezono, niso pa komentirali vprašanja, ali bo zraven tudi Fernando Alonso. Najbolj verjetna zamenjava zanj je Brendon Hartley, ki je letos izgubil sedež pri Toro Rossu. Hartley naj bi bil del ekipe Toyote že letos na 24 ur Le Mansa kot rezervni voznik.

Tudi Alonso ni dal neposrednih odgovorov, je pa že večkrat omenil, da si bo po tej super sezoni 2018/2019, ki traja več kot leto, vzel nekaj časa za napolnitev baterij. Španec bo letos spet poskušal osvojiti 500 milj Indianapolisa, ni pa niti izključena njegova vrnitev v F1.

»2020 bi lahko odpeljal celo sezono v IndyCar, celo sezono v F1 ali v kateri drugi seriji. Bomo videli,« je povedal lani na WEC dirki v Šanghaju.

Alonso je lani dobil 24 ue Le Mansa in je dve dirki pred koncem super sezone tudi na najboljši poti, da osvoji naslov prvaka.

Za dodajanje komentarjev morate biti prijavljeni.
© Copyright 1999-2026 Avtomanija