Poslavlja se vodja razvoja motorja
Poslavlja se vodja razvoja motorja
Mercedes je v ponedeljek sporočil, da se s 1. julijem z mesta vodje razvoja motorjev poslavlja Andy Cowell, ki pa bo do začetka leta 2021 še ostal pri Mercedesu. Nadomestili ga bodo z notranjim prestrukturiranjem oddelka razvoja.
Novo vodstvo bodo sestavljali Hywel Thomas, ki bo vodja razvoja pogonskega sklopa, ekipo pa bodo dopolnjevali Adam Allsopp, Markus Schäfer, Richard Stevens, Ronald Ballhaus in Pierre Godof.
Ekipa v tek sestavi naj bi omogočila Mercedesu realizacijo treh večjih projektov v prihodnjih letih: razvoj pogonskega sklopa Formule 1, pogonskega sklopa Formule E in pogonskega sklopa za Mercedes-AMG One. Andy Cowel bo sodeloval s Hywelom Thomasom do začetka leta 2021 v prehodnem obdobju, ohranil pa bo tudi vlogo svetovalca v prihodnjih večjih projektih.
»Andyjevo vodstvo je bil ključni dejavnik našega uspeha. Izjemno veliko je prispeval k dediščini motošporta. Zelo sem cenil najin delovni odnos, ki je trajal od leta 2013,« je ob skorajšnjem Cowellovem odhodu povedal Toto Wolff, ki kljub zamenjavi v vodstvu ostaja vodja ekipe to sezono.
