Hockenheim še ni prejel ponudbe
Hockenheim še ni prejel ponudbe
Po osmih potrjenih dirkah v Evropi se utegne evropski del sezone podaljšati na ostalih dirkališčih. Med kandidati je tudi Hockenheim, ki pa uradne ponudbe za organizacijo dirke še ni prejel.
Hockenheimring je bil v zadnjih letih priljubljeno prizorišče dirke Formule 1, v letošnji sezoni pa so ga umaknili s koledarja. V iskanju alternativnih prizorišč za organizacijo dodatnih dirk v Evropi pa se je nemško dirkališče ponovno pojavilo kot ena izmed možnosti.
»Nadaljevanje sezone v Evropi je trenutno le ugibanje, kot tudi to, ali bo katera izmed dirk v Hockenheimu. Seveda bomo z veseljem preučili možnosti, če bomo prejeli ponudbo za organizacijo dirke, se pa s časom možnosti ne povečujejo,« so sporočili z dirkališča.
Do zdaj se Formula 1 še ni obrnila na Hockenheimring s poizvedbo o možnosti dirke pri njih, čeprav so se v javnosti že pojavile govorice, da naj bi priljubljeno dirkališče gostilo kar dve dirki. Možnost vrnitve na koledar F1 se s časom zmanjšuje, saj Hockenheimring ne bo držal prostega termina ob dejstvu, da ta še niti ni določen, ko pa lahko svoj urnik zapolnijo z drugimi dogodki.
»Naša prioriteta je zagotoviti največji možen prihodek dirkališča, zato si ne moremo privoščiti, da bomo imeli nepotrjene termine rezervirane za dirko, ki je potem ne bo,« sta poudarila direktorja dirkališča Jorn Teske in Jochen Nerpel v skupni izjavi.
