Sebastian Vettel - Berger: Najbolje bi bilo odnehati, čeprav želi spet zmagovati - Avtomanija

Berger: Najbolje bi bilo odnehati, čeprav želi spet zmagovati

Sebastian Vettel

Berger: Najbolje bi bilo odnehati, čeprav želi spet zmagovati

05.08.2020 07:09

Sebastian Vettel se je minuli konec tedna do točk dokopal bolj zaradi sreče, njegov ekipni kolega pa je obenem dosegel stopničke. Nekdanji Ferrarijev dirkač Gerhard Berger meni, da je čas, da se štirikratni svetovni prvak upokoji.

Urša Prosenjak

Ob koncu sezone Vettel zapušča Ferrari in njegova usoda v Formuli 1 ostaja negotova. Govori se o možnem prestopu v Racing Point, toda trenutno še ni znanega nič konkretnega.

»Svetoval bi mu, da odneha. Po drugi strani pa Sebastiana zelo dobro poznam in vem, da želi spet zmagovati. Racing Point se zdi dobra možnost, že Perez in Stroll se potegujeta za stopničke, kaj bi šele s tako dobrim avtom zmogel nekdo, kot je Vettel,« razmišlja Berger.

S sedežem v Racing Pointu Vettel ne bi bil na slabšem, kot je pri Ferrariju, je prepričan Berger. »Če bi Vettel sedel za volan Racing Pointovega dirkalnika, bi celo lahko konkuriral Mercedesu ali pa se vsaj prebil v ospredje. Kar je veliko bolje kot to, kar je zdaj pri Ferrariju. Mislim, da je to zanj realna alternativa in bi bilo povsem razumljivo, če bi se zanjo odločil,« zaključuje Avstrijec.

Za dodajanje komentarjev morate biti prijavljeni.
© Copyright 1999-2026 Avtomanija