Sobota - kvalifikacije - Mercedesa v svojem svetu, Hülkenberg kar 3. - Avtomanija

Mercedesa v svojem svetu, Hülkenberg kar 3.

Sobota - kvalifikacije

Mercedesa v svojem svetu, Hülkenberg kar 3.

08.08.2020 16:10

Mercedesov dvojec, v skladu s pričakovanji, na kvalifikacijah za VN 70 let formule ni imel pretiranih težav z osvojitvijo prvih dveh mest. Za razliko od prejšnjega tedna pa se najboljšega startnega položaja tokrat ni veselil Lewis Hamilton, temveč Valtteri Bottas. Za največje presenečenje pa je nedvomno poskrbel Nico Hülkenberg, ki je uspel osvojiti kar 3. mesto.

Matej Natek

Po Bottasovi zaslugi je torej končana Hamiltonova serija najboljših startnih položajev, ki je trajala vse od VN Štajerske. Česar pa seveda ne moremo reči za Mercedes, ki poraza na kvalifikacijah ne pozna že vse od lanskoletne VN Brazilije. Kar pa niti ni pretirano presenetljivo, saj je bil Mercedesov dvojec praktično v svojem svetu že prejšnji konec tedna. Ljubiteljem formule 1 je bilo torej že vnaprej jasno, da se bosta za prvo mesto borila zgolj Hamilton in Bottas. Toda razlika med omenjenim dvojcem je bila znova tako zelo majhna, da je bil njun dvoboj razburljiv prav do konca. Po prvi rundi hitrih krogov je bolje resda začel angleški dirkač (1:25.284). Odlično pa mu je kazalo tudi po 2. poskusu, ko je uspel svoj čas še izboljšati (1:25.217). Toda sledil je Bottasov odgovor – po prvem sektorju je bil še za svojim moštvenim tekmecem, nato pa uspel krog dokončati s časom 1:25.154. Jutri bo torej Bottas prvič v karieri dirko v Silverstonu začel kot prvi.

Precej pozornosti je bilo tokrat namenjene tudi boju za tretje startno mesto, katerega pa tokrat ni dobil Verstappen. Pred Red Bullovim dirkačem se je namreč uspelo uvrstiti kar povratniku Hülkenbergu. Nemški dirkač je, pravem nasprotju od prejšnjega vikenda, ko je še iskal prave občutke, odlično formo kazal že na prostih treningih. Kljub temu pa najbrž ni bilo mnogo takšnih, ki so mu tako visoko uvrstitev napovedovali tudi za kvalifikacije. Toda Hülkenberg je znova dokazal, da vendarle še ni za v pokoj, jutri pa bo imel najbrž najboljšo priložnost, da vendarle pride do tako želenih stopničk. Res pa je, da bo imel pri tem vse prej kot lahko nalogo, saj je konkurenca neposredno za njim izjemno strnjena. Konec koncev bo konkreten izziv predstavljal že prej omenjeni Verstappen, ki bo jutrišnjo dirko začel kot četrti. Pri čemer velja še dodati, da bo imel nizozemski dirkač kot edini iz najboljše deseterice že na začetku dirke nameščene najtrše gume.

V boju za stopničke seveda ne gre mimo Ricciarda, ki bo jutrišnjo dirko začel kot peti. Družbo v tretji vrsti mu bo delal Stroll, ki je za svojim moštvenim tekmecem zaostal več kot tri desetinke sekunde. Za dodatno popestritev znotraj najboljše deseterice je s sedmim mestom poskrbel Gasly. Zadnje besede pa nedvomno še nista rekla Leclerc in Albon, ki bosta jutrišnjo dirko začela neposredno za dirkačem moštva Alpha Tauri. Na repu najboljše deseterice pa bo svojo priložnost jutri iskal Norris. Omenimo pa še, da je bil Vettel tokrat šele 12., za vnovično pozitivno predstavo pa je s 15. mestom poskrbel Russell, za katerim je že 4. zaporedna uvrstitev v Q2.

Za dodajanje komentarjev morate biti prijavljeni.
© Copyright 1999-2026 Avtomanija