Samo še do konca 2021
Samo še do konca 2021
Japonski proizvajalec je na današnji tiskovni konferenci v Tokiju napovedal, da se bo po 2021 umaknil iz F1.
V letošnji sezoni se Honda z Red Bullom ne more potegovati za naslov, vodilni možje pa so se odločili za odhod po koncu naslednje sezone.
Honda se je v F1 vrnila 2015 z McLarnom in doživela tri leta sramote s komplicirano turbo hibridno tehnologijo. Po odhodu k Toro Rossu v 2018 in lani še k Red Bullu so se stvari počasi postavile na svoje mesto. Sodelovanje je obrodilo sadove že na prvi dirki lani v Avstraliji s stopničkami, potem pa so sledile zmage v Avstriji, Nemčiji in Braziliji.
Letos je Verstappen zmagal tudi v Silverstonu, Gasly z AlphaTaurijem pa v Monzi.
Že lani so pri Hondi tehtali, ali se bodo poslovili po 2020, pa so podaljšali prisotnost v F1, a kot kaže le za eno leto. Pri Hondi so uradno zapisali, da se F1 odpovedujejo, ker potrebujejo resurse za elektrifikacijo svojih običajnih avtomobilov.
»Honda mora usmeriti svoje resurse v raziskovanje in razvoj prihodnjih pogonskih rešitev in energetskih tehnologij, vključno z gorivnimi celicami in baterijskimi tehnologijami, ki bodo jedro brezogljične prihodnosti.«
