Mercedesa najhitrejša, Red Bulla nižje od pričakovanj
Mercedesa najhitrejša, Red Bulla nižje od pričakovanj
Drugi prosti trening za VN Španije je postregel z majhnimi razlikami pri vrhu, kjer pa tokrat ni bilo nobenega od Red Bullovih dirkačev. Najhitrejši čas je pripadel Lewisu Hamiltonu, Valtteri Bottas pa je za svojim moštvenim tekmecem zaostal za dobro desetinko sekunde. Podoben zaostanek je imel tudi Charles Leclerc, ki je presenetil s tretjim mestom.
S popoldanskim treningom se je končalo petkovo dogajanje na stezi v Barceloni, po prvem dnevu pa imajo lahko največ razlogov za zadovoljstvo pri Mercedesu. Potem, ko je bil dopoldan najhitrejši Bottas, je namreč na vrsto prišel še Hamilton. Sedemkratni svetovni prvak, ki bo v nedeljo lovil že svojo peto zaporedno zmago v Španiji, je svoj najhitrejši krog odpeljal v 21. minuti (1:18.170), oz. zgolj nekaj trenutkov po Bottasovem poskusu na mehkih gumah. Finski dirkač je bil v prvem sektorju resda še spredaj, toda drugi sektor je bil nato povsem Hamiltonov, kar pa je bilo na koncu tudi odločilno. Kljub temu pa, zavoljo zanimivosti nadaljevanja dirkaškega konca tedna, veseli dejstvo, da lahko tudi tokrat govorimo o majhnih razlikah pri vrhu. Konec koncev je najboljšo osmerico ločilo pol sekunde. Hamiltonu se je z dobro desetinko zaostanka najbolj približal Bottas, zgolj 26 tisočink sekunde počasnejši pa je bil Leclerc, ki je uspel s svojim Ferrarijem skočiti kar na 3. mesto.
Pri vsem skupaj pa vendarle velja dodati, da je bil Red Bullov dvojec tokrat zelo zadržan. Tako kot Perez in Verstappen sta namreč trening končala povsem na robu deseterice. Slednji se je v 28. minuti resda lotil poskusa na mehkih gumah, a je storil nato v 10. zavoju napako. Nizozemski dirkač pa zatem resnejšega poskusa ni več lotil, temveč se raje posvetil pripravi nastavitev za samo dirko. Svoj najhitrejši krog 2. treninga (1:18.785) je tako opravil kar na srednje trdih gumah.
Rezultatsko gledano pa je za največje presenečenje nedvomno poskrbel dirkaški dvojec moštva Alpine. Ocon in Alonso sta namreč končala kar na 4. in 5. mestu. Tik pred obema AlphaTaurijema, pri čemer je bil Gasly hitrejši od Tsunode. Osmo mesto pa je osvojil Sainz, ki je sicer že v 10. minuti poskrbel za virtualni varnostni avto. Po vožnji preko robnika v 9. zavoju je namreč nekaj odletelo z njegovega Ferrarija, odpadli kos pa je bilo potrebno nato odstraniti s steze. Vodstvo dirke se je tako odločilo za VSC fazo, ki pa je na srečo trajala zgolj nekaj minut.


