Renault Clio prve generacije prodan za skoraj 12.000 evrov

Renault Clio prve generacije prodan za skoraj 12.000 evrov
Renault Clio je trenutno v svoji peti generaciji, primerki prve generacije pa so dandanašnji že prava redkost. Našel pa se je eden najstarejših še »živečih« Cliov, ki je bil pred nedavnim prodan za zavidljivo visok znesek.
Renault Clio prve generacije je bil zelo uspešen model, v prodaji je bil od leta 1990 do 1998. Večina, ki jih danes še vozi, je slabše ohranjenih in komaj še v delujočem stanju. Na trgu rabljenih vozil pa se je pojavil skoraj tovarniško nov primerek iz leta 1991.
Clio je bil prvič registriran 24. julija 1991 v Madridu, do danes pa je prevozil le 909 kilometrov. Njegova zgodba se je začela povsem običajno. Lastnik je trivratnega Clia z opremo RN in 1,4-litrskim motorjem davnega leta 1991 kupil v madridskem Renaultovem salonu. Toda že po 748 km se je lastnik nekega prometnega dogodka tako prestrašil, da je avto od takrat dalje ostal v garaži. Vsa leta je sicer plačeval zanj registracijo in zavarovanje.
Avto je februarja lani kupil avtomobilski trgovec Jorge Ballan Diez, ki je med drugim zamenjal vodno črpalko in gume. Dva meseca pozneje in po več kot sto prevoženih kilometrih, da bi preizkusil mehaniko, je Španec kontaktiral trgovca z avtomobili v Franciji, ki je dobil nalogo, da ta avto proda. Decembra so ga ponudili na dražbi na spletni platformi Collecting Cars, v začetku januarja pa je našel kupca. Ta je zanj odštel presenetljivih 11.900 evrov.
