Čeprav se na evropski ravni pri Audiju trend obrača precej v korist bencinskim motorjem, je pri nas stanje povsem nasprotno. Q8 z dizelskim šestvaljnikom ostaja trdno v zavesti kupcev kot najboljša pogonska kombinacija.
Nemški proizvajalec je prenovil oba največja terenska križanca, a za razliko od najbližje premijske konkurence pri Audiju največ pozornosti dosega model Q8. Prodajni podatki namreč kažejo, da je bilo samo v lanskemu letu v Sloveniji registriranih kar 85 primerkov, medtem ko je model Q7 prepričal 47 kupcev. Najdražji Q8, ki si ga je lani privoščil slovenski kupec, je bil naviti RS Q8 s končno ceno 212 tisoč evrov. Tudi sicer Audi že četrto leto zapored v Sloveniji ostaja najbolj priljubljena premijska znamka pri kupcih, saj so v lanskem letu prodali 1799 novih Audijev.
Model Q8 je pet let po prvi premieri zdaj doživel pravzaprav svojo prvo vmesno prenovo, ki pa ni tako korenita. Dimenzijsko ostaja enak oziroma za nekaj milimetrov se je povečala skupna dolžina, a še to na račun nove oblike sprednjega odbijača. Ta v dolžino meri 4,99 metra, njegova medosna razdalja pa znaša natanko dva metra manj. Oblikovna sprememba je opazna na sprednjem delu, kjer so oblikovalci še nekoliko bolj poudarili šesterokotno masko z nekaj novimi elementi, nov je logotip, novi pa so jasno tudi žarometi. Serijsko so opremljeni z matrično LED tehnologijo osvetljevanja za doplačilo pa te nadgradijo še z laserskim modulom, ki se aktivira pri hitrosti nad 70 km/h in pripomore k učinkovitemu osvetljevanju ceste pri uporabi dolgega snopa luči. Obenem uporabnik izbira še različne načine LED dnevnega podpisa, tako pri žarometih kot pri zadnjih lučeh, ki imajo vgrajeno OLED tehnologijo (organska svetleča dioda). V obeh primerih so na voljo 4 različne grafike. Potniška kabina z izjemo novih materialov ni doživela vidnih sprememb. Ostaja prostorna, udobna in digitalno napredna.
Tako kot pri nekaterih drugih modelih je tudi pri njem oznaka avtomobila postavljena na B stebriček, medtem ko bo na zadku le še napis Audi in oznaka modela. Že nekaj časa je znano, da Nemci opuščajo ne najbolj priljubljene oznake za tip motorja, zato teh na zadku avtomobila ne boste več opazili, so pa te prisotne na cenikih. Motorna paleta ostaja bolj ali manj enaka. Trilitrski dizelski šestvaljnik bo na voljo s 170 (231 KM) ali 210 kilovati moči (286 KM). In prav ta zmogljivejši je med kupci najbolj zaželen. Pri bencinskih motorjih sta na voljo dva. Klasični trilitrski V6 z 250 kilovati (340 KM) in štirilitrski V8 s 373 kilovati (507 KM) in z oznako SQ8. V ponudbo kmalu uvrstijo še RS Q8 in RS Q8 Perfomance z istim osemvaljnikom le, da je moč navita na 441 (600 KM) oziroma 471 kilovatov (641 KM), za ljubitelje priključnih hibridov pa bosta čez čas na voljo dva (z 290 in 360 kilovati), ki imata po novem nekoliko večjo kapaciteto baterije. In še to. Vsi so serijsko opremljeni s štirikolesnim pogonom in z 8-stopenjskim samodejnim tiptronic menjalnikom.
Kot pravijo odgovorni pri Audiju bi do konca letošnjega leta na slovenske ceste lahko poslali okrog 80 primerkov. Od teh bo največ Q8 50 TDI, ki pri nas stane 86.730 evrov. Šibkejši Q8 45 TDI je sicer za tri tisočake cenejši, medtem ko najdražji SQ8 dosega ceno 120 tisoč evrov.