Pozabite na Crosslanda, zdaj je napočila era za Frontero, nekdaj terensko ime, ki ga bo zdaj nosil križanec.
Frontera je prostorni križanec, zamaskiran v SUV, na voljo bo z elektriko ali kot blagi hibrid.
Opel še naprej brska po vreči s svojo zgodovino in zdaj je ob Manti, ki prihaja, na svetlo potegnil še Frontero. Frontera je bil tri- in petvratni SUV, ki je bil v dobi GM-a na trgu med 1992 in 2004. Bil je to pristni terenec, ki pa sploh ni bil Opel, pač pa preoblečeni Isuzu MU, podobno kot večji Opel Monterey, ki je bil v bistvu Isuzu Trooper. No, pustimo daljno zgodovino, nova Frontera je križanec, a se v nečem drži tudi zgodovine imena – tudi zdaj v resnici ni Opel.
Pač pa? Avto je v osnovi Citroen C3 Aircross, nova generacija, ki je v Evropi še ni, razen tehničnih sorodnikov C3 in e-C3. Na kratko, Opel Frontera je tako različica C3 Aircrossa, prirejena za evropski trg in za Opel. To je lepo in domiselno, mar ne, ampak Opel že ima Crosslanda? Da, seveda, a se ta poslavlja. Slednji je na trgu od 2017, vmes je izgubil črko X, pa pridobil najnovejši Oplov oblikovni jezik. Frontera, na drugi strani, je videti bolj kot SUV in je tudi večja.
Opel še ni razkril točnih dimenzij, vendar vemo, da meri več kot 4,3 metra, kar je več kot 10 centimetrov več od Crosslanda. Je tudi šest centimetrov višji in nekaj centimetrov širši. Medosna razdalja glede na skupno platformo meri 2,67 metra, kar je 7 več od Crosslanda. To prinaša tudi velik prtljažnik s prostornino 460 litrov, s podrtimi sedeži pa več kot 1600 litrov. Podobno kot C3 bi tudi Frontera lahko imela še tretjo vrsto sedežev, v primerjavi z Mokko pa je avto tržno pozicioniran nižje, čeprav je daljši za 15 centimetrov.
Frontera prav tako ni več narejena na platformi PF1, pač pa na Stellantisovi Smart Car Platform, ki jo bo imela tudi nova Fiatova Panda in še cel kup novincev. Ta prinaša tudi električni pogon, verjetno kar identični kot v e-C3 s 44 kWh baterijo ali celo 50 kWh, če gledamo na Peugeot 2008 in Mokko. Poceni osnova za Frontero pomeni, da bo avto tudi cenovno ugoden in nivo nižje od Mokke. Tisti, ki ne želijo elektrike, bodo lahko izbirali med 48-voltnimi blagimi hibridi, točne specifikacije bo Opel objavil naknadno.
Sorodstvo s francoskim bratrancem je vidno že navzven, saj je večina zunanjosti enaka, Opel pa je seveda poskrbel, da je spredaj videti Opel, s črno Vizor masko. Drugačen je tudi odbijač, tako spredaj kot zadaj, drugačne pa niso samo zadnje luči, pač pa tudi prtljažna vrata.
Kot je že navada, je Oplova notranjost narejena povsem drugače, če odmislimo enake gumbe za pomik stekel ali upravljanje klime. Sprednji del pokrivata dva 10-palčna zaslona, čisto izviren pa je volan. Več bo Opel vedel povedati v prihodnjih mesecih, ko bo avto doživel uradno premiero.