Stefano Domenicali - Nič ni narobe z obrnjenim štartnim vrstnim redom - Avtomanija

Nič ni narobe z obrnjenim štartnim vrstnim redom

Stefano Domenicali

Nič ni narobe z obrnjenim štartnim vrstnim redom

15.08.2024 07:00

Prvi mož formule 1 Stefano Domenicali je znova na mizo položil temo, o kateri je bilo v preteklosti veliko vroče debate.

Bojan Vrbnjak HB Press

Italijan v službi večinskih lastnikov Liberty Media je spregovoril o nekaterih svojih idejah, s katerimi bi lahko kraljevi razred motošporta naredili bolj zanimiv, napet in spektakularen. Sprinterske dirke so sedaj bolje umeščene v dirkaški konec tedna – kjer pač potekajo –, a Domenicali znova prihaja z idejo, da bi na sprinterskih dirkah vozniki štartali v obrnjenem vrstnem redu.

"Mislim, da nismo v položaju, da bi postali kot na primer MotoGP, kjer je celoten koledar poln šprintov. Vendar je še vedno prostor za rast," pojasnjuje izvršni direktor formule 1. "Mogoče je izvedljivo, da bi bila tretjina koledarja s sprinterskimi dirkami, to bi bila ena od možnosti." Pri tem pa formula 1 interno razpravlja tudi o drugih idejah, ki se vedno znova pojavljajo: "Sprašujemo se, ali potrebujemo obrnjen štartni vrstni red ali polovično štartno vrsto, kot jo imata formula 2 in formula 3. Vedno obstajajo stvari, ki ohranjajo našo ustvarjalnost, da bi bile stvari zanimive."

Domenicali se označuje za purista formule 1, vendar mu je zelo všeč zamisel o obrnjenem štartnem vrstnem redu za sprinte. "In zakaj ne? Prinaša veliko akcije," pravi. "Veliko je prehitevalnih manevrov. Boriš se za položaje." Toda v isti sapi pove, da že vidi kritike: "Nekateri pravijo, da gre za lažno dirkanje. Narobe? Ni narobe, če razvijemo format, ki ponuja odlično akcijo. Zanimalo bi me, če bi se o tej zamisli lahko ponovno pogovarjali. Sam sem takoj za."

Za dodajanje komentarjev morate biti prijavljeni.
© Copyright 1999-2026 Avtomanija