Komisarji so Verstappna poklicali na zagovor zaradi kletvic
V uvod naj povemo, da smo se glede te teme podrobneje ukvarjali z našimi prispevki tekom vikenda. Nismo niti v sanjah predvideli, da bo to preraslo v razsežnost, ki celo v senco postavlja dogajanje na ulični stezi Singapurja. Max Verstappen in nekateri kolegi so se odzvali na poziv FIA-e in predsednika Ben Sulayema, a kot rečeno, več o tem v prihodnjih dveh dneh.
Predsednik Mednarodne avtomobilistične zveze (FIA) Mohammed Ben Sulayem je v četrtek dejal, da bi morali vozniki manj preklinjati. Ne da bi omenil njegovo ime, je Ben Sulayem verjetno mislil na Maxa Verstappena, čigar kletvice F1 pogosto prenaša. Verstappena so o tem vprašali na novinarski konferenci v Singapurju in menil je, da je kletvice skoraj nemogoče preprečiti. Izjavil je tudi, da se lahko F1 odloči, da takšnih besed ne bo predvajala.
Preidimo na današnji dogodek. Maxa Verstappna lahko doleti sankcija, ker je na tiskovni konferenci v Singapurju uporabil besedo „f**k“. Nizozemec iz ekipe Red Bull se bo moral zglasiti pri komisarjih, kjer bo moral pojasniti svoje pripombe. Kaj je natančno povedal, preberite jutri. Komisarji očitno niso zadovoljni z njegovo izbiro besed, zato želijo pojasnila. Če bo Verstappen res dobil kazen, bo to verjetno denarna kazen. Ali koga to spominja na kakšne zakone iz določenih držav?
Vabilo komisarjev za Verstappna v Singapurju

Verstappen kaznovan
Razsodba je že izrečena. Verstappen ni dobil le opozorila, temveč so mu komisarji odredili družbeno koristno delo. Verstappen je kršil mednarodni športni kodeks in svojo funkcijo vzornika.


