Drugje po svetu je četrta generacija Mitsubishija Outlander na trgu že tri leta, zdaj pa je tudi stara celina bogatejša za četrto iteracijo priključno-hibridnega SUV-ja.
Novi Mitsubishi Outlander PHEV gradi na tehnologiji svojega predhodnika. To pomeni kombinacijo 2,4-litrskega štirivaljnega motorja z notranjim izgorevanjem in dveh elektromotorjev. Motor pri najboljši volji proizvede 100 kW (136 KM) in 203 Nm ter v bistvu služi kot generator za proizvodnjo energije, pri višjih hitrostih pa lahko pomaga tudi tako, da poganja sprednji kolesi. Spredaj je še elektromotor s 115 KM in 255 Nm, zadaj pa elektromotor s 136 KM in 195 Nm. Štirikolesni pogon je tako serijski in v najboljšem primeru lahko paket ustvari 302 KM.
Motor pri najboljši volji proizvede 100 kW (136 KM) in 203 Nm ter v bistvu služi kot generator za proizvodnjo energije. Pri višjih hitrostih lahko poganja sprednji kolesi s fiksnim menjalnikom. Spredaj je še elektromotor s 115 KM in 255 Nm, zadaj pa elektromotor s 136 KM in 195 Nm. Štirikolesni pogon je tako serijski in v najboljšem primeru lahko paket ustvari 302 KM. Sliši se kot veliko, a ker lahko 2.4 sodeluje pri poganjanju le pri višjih hitrostih, je sprint od 0 do 100 še vedno dolg 7,9 sekunde, kar ni ravno impresivna vrednost. Mitsubishi obljublja, da lahko Outlander PHEV po zaslugi baterije s kapaciteto 22,7 kWh zdaj prevozi 87 kilometrov izključno na električni pogon. Polnjenje poteka z izmeničnim tokom 11 kW ali na hitri polnilnici z močjo do 50 kW. Poleg tega lahko Outlander še vedno pošilja energijo nazaj v omrežje, s čimer je med redkimi predstavniki svoje vrste s to lastnostjo.
Posebno pozornost so namenili nastavitvam podvozja, še posebej za evropske trge. Osnova je ista platforma CMF C/D, na kateri temelji na primer tudi Nissan X-Trail. Zaradi tega naj bi bil Mitsubishi Outlander udobnejši in bolj dinamičen.
Tudi glede notranjosti je Mitsubishi Outlander naredil velik preskok naprej. Tudi tu je opaziti nekaj Nissanovega vpliva, na primer pri informacijsko-zabavnem sistemu in gumbih na volanu. Še vedno ni premium, vendar se zdi veliko lepša kot v prejšnji generaciji, ki je kljub številnim posodobitvam na tem področju vedno nekoliko razočarala. Tudi položaj sedenja je zdaj veliko bolj prilagodljiv, kar bo nedvomno prav tako pripomoglo k boljši vozni izkušnji. Če se pomaknemo za eno vrsto nazaj, opazimo, da je Mitsubishi Outlander zrasel tako v širino kot v višino, kar zagotavlja več svobode za kolena in glave potnikov.
Za drugo sedežno vrsto je v osnovi za 495 litrov prostora, če jo podrete, se uporabni prostor poveča na 1422 litrov. To zagotovo ni malo, vendar so v tem segmentu avtomobili, ki dosegajo volumne čez dva tisoč litrov.
Kot se za nov avtomobil spodobi, je novi Mitsubishi Outlander PHEV opremljen z vsemi vrstami aktivnih varnostnih sistemov. Poleg obveznih zvočnih signalov za hitrost, pomoči pri avtonomnem zaviranju in pomoči pri ohranjanju voznega pasu moramo omeniti tudi 360-stopinjsko kamero, head-up zaslon in nadzor stabilnosti priklopnika, ki naj bi znala nadzorovati nenadzorovano zibajočo se prikolico. Mitsubishi Outlander je namreč lahko tudi vlečno vozilo. Na kljuko za priklopnik lahko obesite do 1.600 kilogramov.
Mitsubishi začetek proizvodnje novega Outlanderja PHEV napoveduje za konec letošnjega leta, izdelovali pa ga bodo v tovarni v Okazakiju. V Slovenijo prihaja v prvi polovici naslednjega leta.