Leta 2025 v Sydneyju, pred uvodno dirko formule 1 v Melbournu
Race of Champions se po enoletnem premoru leta 2025 vrača na prizorišče avtomobilskega športa. Priljubljena prireditev, na kateri se vozniki iz vseh disciplin pomerijo v neposrednih dirkah z enakimi avtomobili, se marca prihodnje leto seli v Sydney. Dirke bodo potekale 7. in 8. marca - le teden dni pred začetkom sezone formule 1 v Avstraliji.
Potem ko sta zadnji dve prireditvi v letih 2022 in 2023 potekali na snegu in ledu, v švedski pokrajini na severu komaj 100 kilometrov od polarnega kroga, se v Sydneyju vrača klasični stadionski format. Od leta 2004 do 2019 so skoraj vsi dogodki RoC potekali na prizoriščih, kot sta Wembley ali Stade de France.

V Sydneyju bo začasna steza vzpostavljena na stadionu Accor, ki je bil nekoč zgrajen za olimpijske igre leta 2000. Običajni format se bo ohranil: Na vzporedni stezi se bosta pomerila dva voznika z enakimi avtomobili. Na koncu se z izločilnim sistemom določi „prvak prvakov“.
Posamezno tekmovanje bo potekalo v soboto, 8. marca. V petek, 7. marca, bo pred njim potekal „pokal narodov“, v katerem se bodo pomerile ekipe iz različnih držav. Ekipa Nemčije je tu z osmimi zmagami rekorderka, Michael Schumacher in Sebastian Vettel pa sta zmagala šestkrat zapored. Vettel in Mick Schumacher sta v zadnjih dveh izvedbah tekmovala skupaj. Schumacher se je leta 2023 prav tako uvrstil v finale v posamični konkurenci, vendar ga je premagal Mattias Ekström.
Še ni jasno, ali se bosta Vettel in Mick Schumacher vrnila na start Dirke prvakov leta 2025. V uradni napovedi je bil kot prvi udeleženec potrjen le avstralski legendarni dirkač Jamie Whincup. Whincup ima sedem naslovov v avstralskem prvenstvu Supercars.

Datuma 7. in 8. marec 2025 sta nekoliko nenavadna, saj bo ta RoC potekal le teden dni pred začetkom sezone formule 1 v Avstraliji in teden dni po testiranjih formule 1 v Bahrajnu (26. do 28. februar 2025). Vendar so aktivni vozniki formule 1 na tej prireditvi v zadnjem času redkost. Le Valtteri Bottas je nastopil leta 2023.
Za evropske navijače so startni časi kljub avstralski časovni razliki ugodni – lokalno bodo dirke potekale zvečer. Tako v petek kot v soboto se bodo dirke začele ob 10.30 po srednjeevropskem času.


