Verstappen naslednje leto ne bo več prvak
Herbert je prepričan, da se bo prihodnje leto boj za naslov odvijal znotraj ekipe. “Spopadla se bosta Oscar Piastri in Lando Norris. McLaren bo imel premoč, sledili pa bodo Red Bull, Ferrrari in Mercedes,” je napovedal nekdanji dirkač in zdaj komisar FIA.
Kljub McLarnovi premoči pa Lando Norris, ki je bil letos proti koncu leta kar močno za petami Verstappnu, ni nesporen favorit. Za naslov se lahko po Herbertovem mnenju potegoval tudi njegov ekipni kolega.
“Piastni ima pravo miselnost. V ospredje daje sebe in ni mu mar za druge. To bi moral odnesti s sabo v novo sezono, ki jo bo Mclaren začel kot favoril,” je še dodal.
Njegova prednost je tudi dejstvo, da je njegov manager nekdanji dirkač Mark Webber. “Oscar ve, kaj narediti. Če bo dominiral vse od začetka, bo v dobrem položaju. Vendar dvomim, da bo Lando to dovolil. Lando je bil letos odličen tako v kvalifikacijah kot tudi na dirkah,” je zaključil Herbert.


