FIA - Hamiltonu 3 mesta kazni - Avtomanija

Hamiltonu 3 mesta kazni

FIA

Hamiltonu 3 mesta kazni

24.05.2025 20:04

Kot je bilo pričakovano, je Hamilton zaradi oviranja Verstappna na kvalifikacijah dobil od komisarjev darilo.

Artur Švarc HB Press

V Q1 je Lewis Hamilton oviral Maxa Verstappna v ovinku Massenet. Prek radijske zveze je britanskemu dirkaču njegov inženir Riccardo Adami sporočil, da nizozemski dirkač upočasnjuje, vendar se je izkazalo, da to ni bilo res.

Po koncu kvalifikacij se je sedemkratni svetovni prvak Verstappnu tudi opravičil. Na koncu incident ni vplival na rezultate, saj sta se oba dirkača uvrstila v Q2. Hamilton je kvalifikacije končal na četrtem mestu, eno mesto pred branilcem naslova svetovnega prvaka. Komisarji so incident preučili in odločili, da Hamilton dobi pribitek treh štartnih mest na naslednji dirki, na kateri bo sodeloval. Torej bo jutri namesto s četrtega štartal s sedmega štartnega mesta.

"No, v bistvu je bilo tako – ne vem, ali je šlo za kakšno težavo z računalniškim zaslonom," je začel Hamilton, ko je dogodek komentiral za medije še pred zagovorom pri komisarjih.

"Zaslon je najprej prikazoval, da je Max na hitrem krogu, nato pa je to izginilo in je kazalo, da ni – to so bile informacije, ki so mi jih posredovali," je nadaljeval 40-letnik in pojasnil, kaj se je zgodilo med incidentom.

"Rekli so mi, da je Max na hitrem krogu, zato sem se umaknil ob stran, popolnoma izven dirkalne linije, potem pa so verjetno ugotovili, da ni bil na hitrem krogu, in so mi to tudi povedali, zato sem začel pospeševati. Ostal sem povsem na levi strani in nisem bil na idealni liniji, ampak seveda – Maxa sem vseeno zmotil."

"Ne vem. Mislim, iskreno, o tem sploh ni zanimivo razmišljati," pa je komentiral Verstappen in pojasnil, da Hamiltona ni mogoče kriviti za dogajanje v Q1.

"Seveda sem si takrat mislil, kaj za vraga se dogaja, saj je bilo povsem jasno, da je bil na moji liniji. Ampak v bistvu je ekipa Lewisu preprosto povedala, da vozim počasneje. Zato je seveda Lewis začel pospeševati, kar je po mojem mnenju povsem normalno, saj je mislil, da sem na počasnem krogu – čeprav to očitno nisem bil."

Za dodajanje komentarjev morate biti prijavljeni.
sya_n.24.05.2025 21:07
In prav je, da so ga kaznovali, zasluženo.
Neobremenjen24.05.2025 21:38
sya_n, tebi je bilo pa očitno to kar orgazmično :)))
Presern24.05.2025 23:04
Pa saj sploh ni bil na idealni liniji...kam hudica bi pa se naj tam umaknil?? Take kazni so nonsens! Ce bi Max mel se samo ta poskus, ajde, kazen...tk pa samo zato ker tako pise...bruh
matt024.05.2025 23:16
Kje pa je bil ce ne na idealni liniji? :D tocka za Adamija
xrenaultx25.05.2025 06:09
@sya_n., saj je prav da so ga kaznovali. Samo bi pa bilo pravično, če bi to veljalo za vse dirkače. Ne pa da za ene veljajo ta pravila. Enemu dirkaču, pa kot po navadi spregledajo večino incidentov. Kot npr. Max-u v Miamiju.
RenaultF125.05.2025 08:40
Ah dejte no tudi lh ju in Vettlu in Schumi ju so marsikdaj spregledali medtem ko so druge serijsko kaznovali, ne bit preveč zapet.
kimikaze25.05.2025 08:52
To je pač tako, da ponavadi se serijskim prvakom pač malo bolj skozi prste gleda, ampak samo dokler si dober :)
© Copyright 1999-2026 Avtomanija