Ob prepovedi nastopa Maxa Verstappna - Kateri dirkač bi ga nadomestil, če bi moral Nizozemec počivat? - Avtomanija

Kateri dirkač bi ga nadomestil, če bi moral Nizozemec počivat?

Ob prepovedi nastopa Maxa Verstappna

Kateri dirkač bi ga nadomestil, če bi moral Nizozemec počivat?

10.06.2025 07:06

Na prihajajočih dirkah v Kanadi in Avstriji si svetovni prvak Max Verstappen ne sme privoščiti nobene napake – sicer bo moral eno dirko spremljati s tribune. Kdo bi takrat vozil dirkalnik Red Bulla?

Bojan Vrbnjak HB Press

Štirikratni prvak Formule 1 Max Verstappen ima enajst kazenskih točk, potem ko je 27-letni Nizozemec prejel tri dodatne točke za trčenje z Georgeom Russellom na dirki za veliko nagrado Španije.

V pravilniku Formule 1 je zapisano: če dirkač Formule 1 v obdobju dvanajstih mesecev zbere več kot enajst kazenskih točk, mora enkrat izpustiti dirko. To se je leta 2024 zgodilo Dancu Kevinu Magnussenu. Ker se kazenske točke izbrišejo šele po enem letu, Verstappen do konca junija 2025 ne sme storiti ničesar, kar bi mu prineslo dodatne kazenske točke, ker šele takrat se mu določene točke ponovno izbrišejo.

Max Verstappen: 11 kazenskih točk

(v oklepaju, kdaj te kazenske točke potečejo)

2 zaradi trčenja z Norrisom v Avstriji (30. junij 2025)

2 zaradi potiskanja Norrisa s steze v Mehiki (27. oktober 2025)

1 zaradi neupoštevanja predpisanega časa v sprintu v Braziliji (1. november 2025)

1 zaradi prepočasne vožnje na kvalifikacijah v Katarju (1. december 2025)

2 zaradi trčenja s Piastrijem v Abu Dabiju (8. december 2025)

3 zaradi trčenja z Russellom v Španiji (1. junij 2026)

A kaj se bo zgodilo, če se bo v Montrealu ali na dirkališču Red Bull Ring v Štajerski vendarle kaj zapletlo? Izhodišče: Ajumu Ivasa je rezervni voznik tako pri Red Bull Racing kot tudi pri Racing Bulls. 23-letni Japonec je že večkrat testiral za RBR in namesto Verstappna sodeloval na prvem treningu v Bahrajnu.

V prvi polovici sezone je Liam Lawson vozil drugi dirkalnik RBR ob Verstappnu. Ker vodstvo ekipe ni bilo zadovoljno z dosežki 23-letnega Novozelandca, ga je zamenjal Juki Cunoda. Prednost Lawsona: od vseh možnih rezervnih dirkačev Verstappna najbolje pozna dirkalnik. Najverjetnejša rešitev pa je drugačna.

Isack Hadjar je v prvi tretjini sezone odlično opravil svoje delo za Racing Bulls. 20-letni Francoz je v osmih nastopih petkrat osvojil točke (v Avstraliji je izpadel še pred začetkom dirke), najboljši rezultat pa je dosegel v Monaku, kjer je zasedel 6. mesto. Parižan se je poleg tega petkrat uvrstil med prvih deset na kvalifikacijah, v Monaku pa je dirko štartal s petega mesta.

Če se bo res zgodilo, da bo moral Max Verstappen enkrat med gledalce, bo Hadjar sedel v njegov dirkalnik, Ivasa pa bi prevzel drugi dirkalnik ekipe Racing Bulls.

Za dodajanje komentarjev morate biti prijavljeni.
F1_tom10.06.2025 10:36
Upam da Perez, da pokaže, da model vseeno ni bil tok zanič kot smo vsi mi mislili.
WrongWorld10.06.2025 15:16
umaknite katarsko zastavo z uvodne strani. kljub temu da ne gledam f1 rad prebiram tole stran.
ferrarif110.06.2025 16:29
Koga briga kdo bo tega otročaja zamenjal.
macolar10.06.2025 18:24
Očitno tebe dovolj da komentiraš....
ferrarif110.06.2025 21:46
Macola, za koga sedaj navija, za Muska ali Krampa? :)
macolar11.06.2025 07:52
Kdo je to Kramp?
Advokat11.06.2025 08:15
macolar, mal za šalo. Kramp je orodje za kopanje, navadno s sekalom in konico. :-) . Kdo je, tega pa ni.
macolar11.06.2025 08:44
Hehe, ja ;)
ferrarif111.06.2025 09:04
Oni, ko ne zna hoditi po stopnicah :)
© Copyright 1999-2026 Avtomanija