Fordovci napovedujejo nove modele s klasičnimi motorji

V zadnjih letih je znamka, da bi se osredotočila na zeleni prehod, iz prodajnega programa umaknila številne priljubljene modele, kot so Fiesta, Mondeo, Ka, S-Max in Galaxy, do konca leta 2025 pa bo prenehala tudi proizvodnja modela Focus. Vse to je na nek način vplivalo na poslovanje, saj se elektrika ni prijela kot so to prvotno načrtovali. V prvih petih mesecih letošnjega leta so Fordovci zabeležili 185.404 prodanih vozil, kar je odstotek in pol manj kot v istem obdobju lani.
Že pred časom so na sedežu evropske podružnice zagoreli nekateri alarmi in potrebno je bilo spremeniti strategijo. Po poročanju nemškega časopisa Automobilwoche je vodstvo Forda v videokonferenci evropskim trgovcem sporočilo, da so v načrtu novi modeli z motorji na notranje izgorevanje. Ta novica je bila v prodajni mreži dobro sprejeta, saj se že dlje časa pojavljajo pozivi k širjenju ponudbe. Obenem je zdaj jasno, da so opustili prvotni načrt, da bi do leta 2030 postali izključno električna znamka na evropskem trgu. Elektrifikacija sicer ostaja pomemben del strategije, vendar se bo v prihodnjih letih dopolnjevala s klasičnimi pogoni – predvsem hibridnimi.
Natančnih informacij o številu novih modelov in datumu njihovega prihoda za zdaj še ni, a verjetno bo največji fokus na modele iz najbolj donosnih segmentov. To so križanci različnih velikosti, omenja pa se tudi klasične modele iz segmenta B in C. Eden iz paketa teh novih modelov bi lahko bil predstavljen že na avtomobilskem salonu v Munchnu, ki bo čez dober mesec. Šlo naj bi za naslednika modela Ecosport.



