Toto Wolff - Dvotirno v finale sezone - Avtomanija

Dvotirno v finale sezone

Toto Wolff

Dvotirno v finale sezone

31.08.2025 07:08

Po sedanjih predpisih bo do konca sezone še deset dirk, od leta 2026 pa se bo vse spremenilo. Vodja ekipe Mercedes Toto Wolff zdaj pojasnjuje, da letos ne bo več nobenih večjih nadgradenj.

Bojan Vrbnjak HB Press

Mercedes (236 točk) je v boju za drugo mesto v konstruktorskem prvenstvu za petami Ferrariju (260 točk). Kot je razkril šef in solastnik Mercedesove ekipe Toto Wolff, so prednostne naloge ekipe za preostalih deset dirkaških vikendov v sezoni 2025 dvotirne - v razvoju pa se zdaj jasno osredotočajo na sezono 2026.

Toto Wolff: "Vstopamo v zadnjo fazo te sezone in veljavnih predpisov ter smo odločeni, da ju uspešno zaključimo. Čaka nas deset napornih dirk, na katerih se bomo borili za drugo mesto v konstruktorskem prvenstvu, hkrati pa se bomo osredotočili na leto 2026."

V prihodnji sezoni bodo začeli veljati povsem novi predpisi, vsa moštva pa v tej sezoni delajo na dveh stezah. Vlaganje sredstev v leto 2026 in s tem dolgoročni pristop za naslednje regulativno obdobje in s tem več let delovanja - hkrati pa ne odpisujejo tekoče sezone. To je veliko ravnotežje v tekočem letu. Do kdaj je treba vlagati v dirkalnik sezone 2025, tj. v model, ki se ga bo prenehalo uporabljati? Prišel je čas, da Mercedes preneha razvijati „večje zadeve“.

Wolff: „Čeprav letos ne bomo izvajali večjih izboljšav za naše vozilo, nam napredek, ki smo ga dosegli na Madžarskem, zagotavlja dobro podlago za nadaljnje delo.“ George Russell je v Budimpešti zasedel tretje mesto. Kimi Antonelli je po težkem kvalifikacijskem treningu osvojil vsaj točko. Morda dobra napoved za prvo dirko po poletnem premoru: Antonelli je na dirkališču v Zandvoortu v mladinskih razredih dosegel skupno tri zmage (dvakrat v nemški formuli 4 in pred dvema letoma v FRECA).

Za dodajanje komentarjev morate biti prijavljeni.
© Copyright 1999-2026 Avtomanija