Riccardo Patrese - Mladenič bi lahko naslednjo sezono izenačil Hamiltonov dosežek - Avtomanija

Mladenič bi lahko naslednjo sezono izenačil Hamiltonov dosežek

Riccardo Patrese

Mladenič bi lahko naslednjo sezono izenačil Hamiltonov dosežek

21.12.2025 21:12

Nekdanji dirkač F1 Riccardo Patrese pričakuje, da se bo Kimi Antonelli lahko boril za naslov svetovnega prvaka že v svoji drugi sezoni v Formuli 1.

Artur Švarc

Zaradi popolnoma novih pravil bi lahko vrstni red na startu v sezoni 2026 izgledal povsem drugače. Po mnenju nekdanjega dirkača Williamsa bi lahko 19-letni Kimi Antonelli že v prihajajoči sezoni prvič okusil pravi boj za naslov prvaka.

Ko so ga vprašali, kako daleč lahko Antonelli pride naslednje leto, je Riccardo Patrese za časnik Quotidiano Nazionale samozavestno izjavil: »Do naslova svetovnega prvaka!«

Če bi Antonelliju uspelo osvojiti vozniški naslov že v naslednji sezoni, bi bil prvi dirkač, ki bi mu to uspelo v njegovi drugi sezoni, vse odkar je to leta 2008 storil Lewis Hamilton.

Patrese je pojasnil: »Če bo Mercedes z novimi pravili izdelal najboljši dirkalnik, se mora Antonelli osredotočiti na to, da ostane pred Georgeem Russellom, saj je že pokazal, da to zmore. Ostalo bo sledilo samo od sebe.«

Antonelli je v svoji debitantski sezoni (2025) dosegel tri uvrstitve na stopničke, vključno z izjemnim vikendom v Interlagosu in impresivno vožnjo na VN Las Vegasa.

Patrese je o debitantskem letu mladeniča dodal: »Odlično. To je bil njegov debi, moral se je naučiti vsega in dobro je sprejemal neizogibne napake, ki pridejo z neizkušenostjo. Res mi je bil všeč, pokazal je prebliske absolutne kakovosti.«

Za dodajanje komentarjev morate biti prijavljeni.
© Copyright 1999-2026 Avtomanija