V dobrem letu kar 40 novosti, med drugim tudi posodobljena Sedmica
V dobrem letu kar 40 novosti, med drugim tudi posodobljena Sedmica
Nemški avtomobilski velikan BMW pripravlja eno največjih produktnih ofenziv v svoji novejši zgodovini.
Do leta 2027 namerava predstaviti več kot 40 novih ali prenovljenih modelov, kar pomeni temeljito osvežitev skoraj celotne ponudbe. Ključni del strategije seveda predstavlja električna platforma Neue Klasse, na kateri bodo temeljile prihodnje generacije električnih modelov. Prvi bo na trg zapeljal novi BMW iX3, katerega proizvodnja je že v polnem zagonu v madžarski tovarni v Debrecenu. Prihodnji teden razkrijejo še električno limuzino i3, ki bo prinesla dodatne tehnološke in oblikovne novosti.

V letošnjem letu sta na seznamu premier tudi dve ključni uspešnici znamke – serija 3 in X5. Oba modela bosta sledila BMW-jevi strategiji tehnološke nevtralnosti, kar pomeni, da bodo kupci lahko izbirali med bencinskimi, dizelskimi, priključno-hibridnimi in povsem električnimi različicami.
Po nekaj letih je čas tudi za prenovo paradne limuzine. Prva napoved razkriva, da Nemci ne nameravajo opustiti ogromnih ledvičk na maski. Te bodo po prenovi še bolj oglate in osvetljene. Na splošno bodo spremembe bolj minimalistične, saj gre za vmesno prenovo sredi življenjskega cikla. Več novosti naj bi prinesla notranjost, kjer se omenja večji digitalni zaslon, nove funkcije infotainmenta in integracijo dodatnih rešitev umetne inteligence. Tudi velik zaslon za zadnje potnike naj bi ostal del opreme. Pogonska ponudba bo raznolika. Na voljo bodo dizelski in bencinski motorji z blago hibridno tehnologijo, prav tako bo ponudba vsebovala priključno-hibridne in popolnoma električne različice.
