Snemal se bo film o Sergiu Marchionneju
Pustil je močan pečat

Film z naslovom Falcon bo režiral priznani italijanski režiser Marco Bellocchio, glavno vlogo pa bo odigral Pierfrancesco Favino.
Zgodba bo spremljala Marchionnejevo kariero od prihoda v Fiat leta 2004 do ključnih poslovnih potez, ki so pripeljale do zavezništva s Chryslerjem in nastanka skupine FCA. Film se ne bo osredotočal le na poslovne uspehe, temveč tudi na njegov slog vodenja, hitro odločanje in vpliv, ki ga je imel na svetovno avtomobilsko industrijo.
Naslov Falcon simbolizira Marchionnejeva nenehna potovanja med Evropo in ZDA ter njegovo vlogo pri povezovanju Torina in Detroita. Datum premiere za zdaj še ni znan, projekt pa že velja za enega najbolj pričakovanih italijanskih biografskih filmov
Za dodajanje komentarjev morate biti prijavljeni.
Makaronarr07.07.2026 10:59
Brez njega ne bi bilo Giulie, ostalo me ne zanima. Zame je bil legenda!
7even7707.07.2026 13:28
In ja, zaradi njega in/ali z njim nikoli nismo dobili SW-jke. Zadeve ni najbolje domislil, tudi s Stelviem ne. Kakorkoli…. Ne bi bilo treba, da je tako.


